Domů / Novinky / SecuTABLET: Zabezpečený tablet od BlackBerry, IBM a Samsung
tablet
tablet

SecuTABLET: Zabezpečený tablet od BlackBerry, IBM a Samsung

BlackBerry to dala dohromady se Samsung Electronics, IBM a expertem na šifrování Secusmart, aby vytvořili nový tablet, který bude na velmi vysoké úrovni zabezpečen. Přístroj ponese název SuceTablet a na trh by měl vyjít na konci tohoto roku nebo začátkem nového.

1První známky hovořili o PlayBook 2, jehož vývoj měl být zahájen v minulém roce. Nakonec se však bude jednat o Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE. Ten by měl obsahovat speciální programy od IBM a SecuSmart (BlackBerry vlastní tuto společnost od minulého roku), které mají zajistit a kompletně zabezpečit tablet na co nejvyšší úroveň.

Hlavním prvkem bude bootovací technologie Samsung Knox, která má na starosti operační systém a to, že s ním nebude nijak manipulováno. Další bezpečnostní prvek přinese IBM, která omotá aplikace speciálním kódem, který bude šifrovat data a nabídne různé bezpečnostní funkce. Společnosti doufají, že tablet získá certifikaci ještě v letošním roce a bude tak moci být naplno využíván vládními agenturami při manipulaci s utajovaným materiálem. BlackBerry se snaží za každou cenu bojovat a udržet si určitý podíl na trhu. V minulých letech se jejich prodej mobilních zařízení smrskl na minimum a kanadská ostružina se tak snaží prosadit v různých odvětví určené pro jiné platformy.

Zájem o SecuTABLET

Společnost Secusmart bude tablet prodávat v Německu. IBM si vezme na starost další země. Přestože měl být tablet vyvinut speciálně pro vládní organizace, bude k dispozici i pro širokou obec. Společnosti doufají, že si získá oblibu i u firemních zákazníků a společností. Vysoká úroveň zabezpečení má však svoji cenu. Běžná verze Galaxy Tab S 10.5 má cenu kolem 500 dolarů. SecuTABLET se bude prodávat téměř za pětinásobek této ceny. Nicméně v dnešní době informačních technologií, kdy je každá informace drahá, jistě spoustu bohatých společností ocení vysokou míru zabezpečení.

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …