Domů / Novinky / SecuTABLET: Zabezpečený tablet od BlackBerry, IBM a Samsung
tablet
tablet

SecuTABLET: Zabezpečený tablet od BlackBerry, IBM a Samsung

BlackBerry to dala dohromady se Samsung Electronics, IBM a expertem na šifrování Secusmart, aby vytvořili nový tablet, který bude na velmi vysoké úrovni zabezpečen. Přístroj ponese název SuceTablet a na trh by měl vyjít na konci tohoto roku nebo začátkem nového.

1První známky hovořili o PlayBook 2, jehož vývoj měl být zahájen v minulém roce. Nakonec se však bude jednat o Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE. Ten by měl obsahovat speciální programy od IBM a SecuSmart (BlackBerry vlastní tuto společnost od minulého roku), které mají zajistit a kompletně zabezpečit tablet na co nejvyšší úroveň.

Hlavním prvkem bude bootovací technologie Samsung Knox, která má na starosti operační systém a to, že s ním nebude nijak manipulováno. Další bezpečnostní prvek přinese IBM, která omotá aplikace speciálním kódem, který bude šifrovat data a nabídne různé bezpečnostní funkce. Společnosti doufají, že tablet získá certifikaci ještě v letošním roce a bude tak moci být naplno využíván vládními agenturami při manipulaci s utajovaným materiálem. BlackBerry se snaží za každou cenu bojovat a udržet si určitý podíl na trhu. V minulých letech se jejich prodej mobilních zařízení smrskl na minimum a kanadská ostružina se tak snaží prosadit v různých odvětví určené pro jiné platformy.

Zájem o SecuTABLET

Společnost Secusmart bude tablet prodávat v Německu. IBM si vezme na starost další země. Přestože měl být tablet vyvinut speciálně pro vládní organizace, bude k dispozici i pro širokou obec. Společnosti doufají, že si získá oblibu i u firemních zákazníků a společností. Vysoká úroveň zabezpečení má však svoji cenu. Běžná verze Galaxy Tab S 10.5 má cenu kolem 500 dolarů. SecuTABLET se bude prodávat téměř za pětinásobek této ceny. Nicméně v dnešní době informačních technologií, kdy je každá informace drahá, jistě spoustu bohatých společností ocení vysokou míru zabezpečení.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …