Domů / Doporučujeme / Těhotenství přes zimu: Na co byste si měli dávat pozor?

Těhotenství přes zimu: Na co byste si měli dávat pozor?

Přes zimní období číhá mnoho rizik na každého člověka, kdo by měl však dbát zvýšené pozornosti o své zdraví, těmi jsou především těhotné ženy. Bacily, viry všude kolem, vítr, sníh, občasné náledí a rozdíly teplot, to vše ohrožuje vás i vaše miminko. Na co si dát tedy v průběhu zimy pozor především?

Kvalitní obuv a opatrnost

Právě v zimním období na vás čeká mnoho rizik a ohrožení v podobě pádu či úrazu. Dbejte proto zvýšené opatrnosti, zvláště ve chvílích, kdy je náledí. Hodit se vám bude jistě kvalitní zimní obuv s pořádným vzorkem, která však nebude klouzat! To je nejdůležitější! Vybírejte také obuv, která bude dostatečně přizpůsobivá především u kotníků, které v období těhotenství často natékají. Příliš úzké boty se tak mohou stát problémem.

Hlavně teple a pohodlně

Přes zimu dbejte především na teplé oblečení a dostatečné vrstvení. Studený vítr a nízké teploty dokážou udělat své a nic není tak nepříjemné, jako být nemocná v období těhotenství. Důležitá je především kvalitní těhotenská bunda či kabát. Těhotenské kabáty bývají opatřeny zvláštními dvojitými zipy, které dovolují širší rozepnutí bundy a vy tak máte více místa na dorůstající bříško a též dostatečné pohodlí. Nezapomínejte ani na kvalitní těhotenské kalhoty se zvýšeným pasem, které chrání před nastydnutím a přináší vašemu bříšku dostatečné pohodlí a tepelný komfort.

Základem je strava

Ani během zimních měsíců byste neměli zapomínat na kvalitní pestrou stravu bohatou na čerstvou zeleninu a ovoce, které posiluje imunitní systém a chrání před nachlazením. Důležitá je také dostatečná hydratace organismu. V posílení imunity vám skvěle pomůže zázvor, který působí i proti nevolnosti a je prevencí chřipky a nachlazení. Připravte si proto každé ráno zázvorový čaj a do tašky si sbalte zázvorové bonbony.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …