Domů / Doporučujeme / Těhotenství přes zimu: Na co byste si měli dávat pozor?

Těhotenství přes zimu: Na co byste si měli dávat pozor?

Přes zimní období číhá mnoho rizik na každého člověka, kdo by měl však dbát zvýšené pozornosti o své zdraví, těmi jsou především těhotné ženy. Bacily, viry všude kolem, vítr, sníh, občasné náledí a rozdíly teplot, to vše ohrožuje vás i vaše miminko. Na co si dát tedy v průběhu zimy pozor především?

Kvalitní obuv a opatrnost

Právě v zimním období na vás čeká mnoho rizik a ohrožení v podobě pádu či úrazu. Dbejte proto zvýšené opatrnosti, zvláště ve chvílích, kdy je náledí. Hodit se vám bude jistě kvalitní zimní obuv s pořádným vzorkem, která však nebude klouzat! To je nejdůležitější! Vybírejte také obuv, která bude dostatečně přizpůsobivá především u kotníků, které v období těhotenství často natékají. Příliš úzké boty se tak mohou stát problémem.

Hlavně teple a pohodlně

Přes zimu dbejte především na teplé oblečení a dostatečné vrstvení. Studený vítr a nízké teploty dokážou udělat své a nic není tak nepříjemné, jako být nemocná v období těhotenství. Důležitá je především kvalitní těhotenská bunda či kabát. Těhotenské kabáty bývají opatřeny zvláštními dvojitými zipy, které dovolují širší rozepnutí bundy a vy tak máte více místa na dorůstající bříško a též dostatečné pohodlí. Nezapomínejte ani na kvalitní těhotenské kalhoty se zvýšeným pasem, které chrání před nastydnutím a přináší vašemu bříšku dostatečné pohodlí a tepelný komfort.

Základem je strava

Ani během zimních měsíců byste neměli zapomínat na kvalitní pestrou stravu bohatou na čerstvou zeleninu a ovoce, které posiluje imunitní systém a chrání před nachlazením. Důležitá je také dostatečná hydratace organismu. V posílení imunity vám skvěle pomůže zázvor, který působí i proti nevolnosti a je prevencí chřipky a nachlazení. Připravte si proto každé ráno zázvorový čaj a do tašky si sbalte zázvorové bonbony.

Shlédněte také

Už máte svou vlastní mobilní aplikaci nebo jste stále pozadu?

Jelikož se dnes na trhu nachází firmy mající stejný podnikatelský záměr, neustále probíhají různé konkurenční …