Domů / Doporučujeme / Co je to webhosting a kdy ho budete potřebovat?

Co je to webhosting a kdy ho budete potřebovat?

Říká se, že kdo není na internetu, jako by nebyl. Mít webové stránky dnes může mít v podstatě každý. A to nejenom firmy, ale i živnostníci i soukromé osoby. Základem je doména, která je však laicky řečeno onen název webu. Další nezbytnou věcí je také webhosting. O co se vlastně jedná a proč ho budete při startu webu potřebovat? Podívejte se na několik hlavních informací.

Prostor pro vaše stránky

Doménou získáte určité jméno, pod které budete v rámci internetu dohledatelní. Dále však budete potřebovat také prostor, kam své webové stránky a také jiné soubory nahrajete. A právě k tomuto poslouží webhosting. V souvislosti sním můžeme říci, že se bez něho při provozu webu neobejdete.

Na co hledět při výběru?

Určitě je dobré využívat různých porovnání, jako například to na webu nejlepsi-webhostingy.cz. zde si lze udělat představu o tom, jaké jsou aktuálně možnosti a jakými cestami se lze vydat. Když se podíváme na několik základních parametrů, které mohou mít na výběr vliv, patří sem:

  • Velikost diskového prostoru
  • Cena
  • Technická podpora v případě problémů

Dále lze hledět i na další parametry, jako je třeba memory limit, stejně jako to může být i počet dostupných emailových adres, či možnosti využívat takzvaných aliasů či subdomén, a to vše v rámci jedné jediné objednané služby.

Nejjednodušší řešení

Webhosting jako takový můžeme charakterizovat i tak, že se jedná o nejjednodušší řešení, které aktuálně existuje. Jeho alternativou jsou takzvané servery, které už jsou určené spíše pro pokročilé uživatele, jelikož právě na nich je i samotná správa a nastavení. O webhosting a jeho dostupnost se stará jeho poskytovatel. Uživatel, tedy provozovatel webu má za úkol starat se pouze o své webové stránky. A to jak s ohledem na jejich funkčnost, tak třeba s ohledem na jejich bezpečnost, aby v rámci ní nedocházelo k možnému napadání.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …