Domů / Doporučujeme / Kde se vzala fotopast a co vše s ní můžete dělat

Kde se vzala fotopast a co vše s ní můžete dělat

Fotopast je venkovní zařízení, které slouží k pořízení snímku. Fotopasti Acorn můžete využít k sledování zvířat v přirozeném prostředí nebo k ochraně majetku. Právě druhá možnost patří mezi nejčastější důvody pořízení fotopasti. Tato volba totiž vychází finančně lépe, než budování kamerového systému. Jaká je historie těchto snímacích zařízení?

Krátká historie vzniku fotopasti

První fotopast vznikla před druhou světovou válkou v Severní Indii. Místní lesník Frederick Walter Champion studoval zvířata a chtěl je zachytit v přirozeném prostředí. K tomu využil fotoaparáty, které byly napojeny na drát. Jakmile zvíře narušilo drát, fotoaparát pořídil snímek. Vznikla tak první fotopast, která s dnešními zařízeními má stále dost společného. Během let se však změnila technologie pořizování snímků i jejich kvalita. Walter patřil vůbec k prvním lidem, kteří pořídili snímky volně žijících zvířat. Během několika let vylepšil své původní zařízení a patřil tak k průkopníkům ve vývoji fotopastí.

Na jakém principu funguje fotopast

Fotografická past alias fotopast je velmi podobná fotoaparátu nebo kameře. Obsahuje vše co standardní fotografické zařízení, ale navíc je vybavena několika důmyslnými udělátky, jako je například pohybové čidlo, které zaznamenává pohyb před objektivem. Dále fotopasti nabízí slot na paměťové karty, GSM modul, neviditelný blesk nebo Wi-Fi připojení. Kromě těchto vylepšení je například fotopast Acorn vybavena i kvalitním pouzdrem, které odolá těm nejnáročnějším podmínkám.

Standardně funguje fotopast na tužkové baterie, které dokážou pohánět stroj až několik měsíců, ale vše záleží na vytíženosti fotopasti. Jak je vidno, fotopast je skvělým zařízením, jak si pořídit snímky divoké zvěře nebo ochránit svůj majetek. Mnohdy za minimální cenu oproti předraženým kamerovým systémům, které jsou zastaralé.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …