Domů / Byznys / Robot Asus Zenbo bude k dispozici až příští rok

Robot Asus Zenbo bude k dispozici až příští rok

Společnost Asus všechny překvapila, když představila robotického pomocníka. Čas utekl jako voda a první zmínka o robotu je stará čtyři měsíce. Pokud jste se těšili, že budete mít v domácnosti nového společníka již na vánoce, musíme vás zklamat. Nic nenasvědčuje tomu, že by novinka měla spatřit světlo světa do konce roku.

Kdy se představí domácí pomocník Zenbo

Zenbo není dostupný na našem ani zahraničním trhu. Asus zatím nepředložil oficiální dostupnost a podle neověřených informací můžete očekávat robotického pomocníka až příští rok v létě. Některé prognózy dokonce hovoří až o podzimu příštího roku.

Stejně jako datum zahájení prodeje, tak i konečná cena robota je zahalena tajemstvím. Podle zatím dostupných informací by se však nemělo jednat o astronomickou částku. Právě koncová cena má být jedním z lákadel. Stroj by totiž neměl nabízet za více jak 599 dolarů, tedy něco kolem 14 tisíc korun.

Cena půjde s největší pravděpodobností nahoru, tedy alespoň na tuzemském trhu. Pokud připočteme všechny další náklady, jako je daň, dovoz a provize prodejci, můžeme očekávat cenu kolem 20 000 korun.

Co všechno novinka umí

Na první pohled je Asus Zenbo stylizován jako dětská hračka. Ve skutečnosti jde o propracovaného robota do domácnosti, který je nejen skvělým společníkem, ale také pomocníkem. Robot je schopný nezávisle se pohybovat a poslouchat hlasové povely.

Novinka však umí mnohem více. Zabaví na dlouhé hodiny děti, které může učit pomocí interaktivních příběhů a her. Novinka je vybavena reproduktory pro přehrávání hudby a dokonce zvládne i taneční kroky. Důležitým pomocníkem může být i pro seniory. Včas připomene důležité lékařské schůzky nebo braní léků podle rozvrhu. Asus Zenbo má také zabudované senzory v případě pádu člověka. Poté co zaregistruje pád osoby, odešle upozornění dalším členům rodiny. Pomocí vestavěné kamery pomohou příbuzní seniora zkontrolovat nebo zajistit další pomoc.

 

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …