Domů / Doporučujeme / Relaxujte potmě – svítící magnetická stavebnice NeoCube fosforeskuje

Relaxujte potmě – svítící magnetická stavebnice NeoCube fosforeskuje

Magnetický hlavolam či magnetická stavebnice NeoCube je dobrým pomocníkem pro uvolnění mysli, procvičení prstů i na posilování kreativity. Speciální svítící NeoCube po nabití žárovkou v noci fosforeskuje. Skládejte magické svítící 2D i 3D tvary, zjistěte více.

Neo cube – neodymová kostka

Když složíte 6 × 6 × 6 řad k sobě, sestavíte základní tvar – neodymovou kostku NeoCube. Odtud vznikl i název. Neo + Cube = „neodymová kostka“ NeoCube.

V zahraničí se setkáte i s jinými názvy magnetické stavebnice, například „BuckyBalls“ nebo „Zen Magnets“. Jedná se však zpravidla o stále stejné kuličky.

Jak magnetický hlavolam vznikl?

Někdy v roce 2007, tehdy 25letý prodavač Christopher F. Reda z americké Monongahely v Pensylvánii, často hledal kovové propisovací tužky. Ztrácel je. Proto si ze silných magnetů vytvořil držák propisky a připínal si ji ke kapse u košile nebo u kalhot. Magnetický držák propisek se příliš neujal, ale Chris si s magnety dál hrál.

Skládal z magnetů různé tvary a pořád složitější objekty. Zabíralo mu to hodně času, ale také ulevovalo od stresu. Jednou se mu z magnetických kuliček podařilo sestavit kostku. Tím vznikl základní tvar NeoCube, ve kterém jsou magnetické kuličky sestavené, když si stavebnici koupíte.

Chrisovi se však moc nedařilo sehnat pořádně silné magnety, které u sebe budou hezky držet. Pak ale objevil neodymové magnety – malé siláky ze směsi neodymu, železa a boru. Jenže v té době byly v USA hodně drahé.

Mladý vynálezce zkusil oslovit výrobce z Číny, kteří dokázali magnetické kuličky vyrobit mnohem levněji. V roce 2009 se na trh dostaly první magnetické stavebnice NeoCube, což u zájemců odstartovalo „magnetickou horečku“.

Krátce po zahájení lidé koupili 30000 stavebnic. Dnes už je magnetická stavebnice NeoCube k sehnání i v Evropě a Česku.

Složte si z magnetických kuliček NeoCube jednoduché srdce

Jak z magnetické stavebnice vytvořit srdíčko? Nejdříve spojte kuličky do řetězu. 9 kuliček spojte do tvaru trojúhelníku. Ten sestavíte, když kuličky spojíte do kruhu a pak přitlačíte prsty po stranách, aby se vytvořily vrcholy trojúhelníku.

Až budete mít trojúhelníků celkem sestavených 22, z šestnácti trojúhelníků složte větší trojúhelník. Zbývajících 6 trojúhelníků potom přicvakněte po třech trojúhelnících k sobě a přicvakněte k velkému trojúhelníku. Hurá, magnetické srdíčko je na světě!

Jak jsou magnetické kuličky silné?

Každá z neodymových kuliček o průměru 5 mm má magnetickou sílu cca 400 gramů. Neodymové magnety jsou nejsilnějšími permanentními magnety současnosti. Když z NeoCube skládáte obrazce a tvary, cítíte sílu, která není vidět.

Ve tmě svítící magnetická stavebnice NeoCube

Poměrně nově existuje i ve tmě fosforeskující magnetická stavebnice – svítící NeoCube. Magnetické kuličky mají fosforeskující povrch a po nasvícení ve tmě svítí. Stačí, když je pořádně „nabijete“ pod žárovkou.

Skládání kuliček ve tmě je veliká zábava!

Shlédněte také

Máte zánět pochvy? Použijte vaginální krém nebo tablety.

Infekce není nic příjemného a je v podstatě jedno, kde se objevuje. Ať už jde o …