Domů / Doporučujeme / Relaxujte potmě – svítící magnetická stavebnice NeoCube fosforeskuje

Relaxujte potmě – svítící magnetická stavebnice NeoCube fosforeskuje

Magnetický hlavolam či magnetická stavebnice NeoCube je dobrým pomocníkem pro uvolnění mysli, procvičení prstů i na posilování kreativity. Speciální svítící NeoCube po nabití žárovkou v noci fosforeskuje. Skládejte magické svítící 2D i 3D tvary, zjistěte více.

Neo cube – neodymová kostka

Když složíte 6 × 6 × 6 řad k sobě, sestavíte základní tvar – neodymovou kostku NeoCube. Odtud vznikl i název. Neo + Cube = „neodymová kostka“ NeoCube.

V zahraničí se setkáte i s jinými názvy magnetické stavebnice, například „BuckyBalls“ nebo „Zen Magnets“. Jedná se však zpravidla o stále stejné kuličky.

Jak magnetický hlavolam vznikl?

Někdy v roce 2007, tehdy 25letý prodavač Christopher F. Reda z americké Monongahely v Pensylvánii, často hledal kovové propisovací tužky. Ztrácel je. Proto si ze silných magnetů vytvořil držák propisky a připínal si ji ke kapse u košile nebo u kalhot. Magnetický držák propisek se příliš neujal, ale Chris si s magnety dál hrál.

Skládal z magnetů různé tvary a pořád složitější objekty. Zabíralo mu to hodně času, ale také ulevovalo od stresu. Jednou se mu z magnetických kuliček podařilo sestavit kostku. Tím vznikl základní tvar NeoCube, ve kterém jsou magnetické kuličky sestavené, když si stavebnici koupíte.

Chrisovi se však moc nedařilo sehnat pořádně silné magnety, které u sebe budou hezky držet. Pak ale objevil neodymové magnety – malé siláky ze směsi neodymu, železa a boru. Jenže v té době byly v USA hodně drahé.

Mladý vynálezce zkusil oslovit výrobce z Číny, kteří dokázali magnetické kuličky vyrobit mnohem levněji. V roce 2009 se na trh dostaly první magnetické stavebnice NeoCube, což u zájemců odstartovalo „magnetickou horečku“.

Krátce po zahájení lidé koupili 30000 stavebnic. Dnes už je magnetická stavebnice NeoCube k sehnání i v Evropě a Česku.

Složte si z magnetických kuliček NeoCube jednoduché srdce

Jak z magnetické stavebnice vytvořit srdíčko? Nejdříve spojte kuličky do řetězu. 9 kuliček spojte do tvaru trojúhelníku. Ten sestavíte, když kuličky spojíte do kruhu a pak přitlačíte prsty po stranách, aby se vytvořily vrcholy trojúhelníku.

Až budete mít trojúhelníků celkem sestavených 22, z šestnácti trojúhelníků složte větší trojúhelník. Zbývajících 6 trojúhelníků potom přicvakněte po třech trojúhelnících k sobě a přicvakněte k velkému trojúhelníku. Hurá, magnetické srdíčko je na světě!

Jak jsou magnetické kuličky silné?

Každá z neodymových kuliček o průměru 5 mm má magnetickou sílu cca 400 gramů. Neodymové magnety jsou nejsilnějšími permanentními magnety současnosti. Když z NeoCube skládáte obrazce a tvary, cítíte sílu, která není vidět.

Ve tmě svítící magnetická stavebnice NeoCube

Poměrně nově existuje i ve tmě fosforeskující magnetická stavebnice – svítící NeoCube. Magnetické kuličky mají fosforeskující povrch a po nasvícení ve tmě svítí. Stačí, když je pořádně „nabijete“ pod žárovkou.

Skládání kuliček ve tmě je veliká zábava!

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …