Domů / Hry & aplikace / PlayStation 3 končí. Sony ho přestane vyrábět

PlayStation 3 končí. Sony ho přestane vyrábět

Televizní konzole PlayStation 3 vtrhla na pulty obchodů v roce 2006. Zájem o konzoli přetrval do dnes, i když je na trhu novější model. V letošním roce se však konzole zapíše opět do historie. Japonský gigant Sony oficiálně ukončí výrobu PlayStation 3.

Technologie jsou vyspělejší

Krok společnosti je celkem pochopitelný. Za devět let, co je „trojka“ na trhu, se technologie posunuly kupředu. V současné době válcují trh s herními konzolemi PlayStation 4 nebo konkurenční model Xbox One. Oba modely nabízí vysoký výkon a kvalitní herní zážitek.

Po tak dlouhé době na trhu si PS3 zaslouží jít na odpočinek. Prodej se samozřejmě nezastaví ze dne na den. Bude ještě dlouhou dobu trvat, než se vyprodají skladové zásoby, které mají ve svém držení obchodníci.

Důvodů, proč byl PlayStation tak dlouho oblíbený, je hned několik. V té době nabízel jako jediný možnost přehrávání blu-ray disků. V jednom balení jste tak měli hned dvě zařízení.

Během let, co byl PS3 v oběhu, se dočkal několika vylepšení a fanoušci si mohli užívat tenčí konstrukce. Poslední verze se aktuálně prodává v obchodech kolem 3 500 Kč. Verze Slim je ještě levnější a cena startuje na 2990 Kč.

Co nabízí nové konzole

Všechna pozornost je však mířena na aktuální herní konzole od Sony. Pro předvánoční sezonu byly představeny hned dvě konzole. PlayStation 4 Slim, která má kompkatní rozměry a líbivější design. Další verze je PlayStation 4 Pro, která má výkonnější procesor a přepracovanou grafickou kartu. Konzole je tak připravena na hry, které jsou vyrobeny i pro rozlišení 4K. Původní verze PS4 byla vybudována pouze pro hraní ve Full HD.

U tuzemských obchodníků seženete lehčí a tenčí PlayStation 4 Slim za 6490 Kč. Výkonější konzole PS4 Pro začíná na cenách 10 520 Kč.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …