Domů / Internet / Ochranu proti šmírování nabízí nová verze Firefox
firefox
firefox

Ochranu proti šmírování nabízí nová verze Firefox

Již delší dobu se ve světě řeší otázka bezpečnosti a soukromí na internetu. Společnost Mozilla má na to svůj jasný postoj. Vydala totiž novou verzi internetového prohlížeče, který má zcela nový systém a navíc nabízí uživatelům nástroje, které je ochrání proti sledování.

Anonymní prohlížení součástí Firefox

Základem nové verze Firefox je anonymní prohlížení, které má zajistit uživateli kontrolu nad svým soukromím. Při návštěvě stránek se nebudou ukládat data s historií, soubory ani cookies. Problém však je, že i při samotném procházení webu, můžete sdílet řadu informací a ani o tom nevíte. Tomu všemu má zabránit právě nová funkce obsažená v aktualizaci Firefox.

Nová funkce má zatím jen provizorní jméno „privátní brouzdání“. Vývojáři však slibují vyšší úroveň zabezpečení. Prohlížeč se tak postará o všechny sledovací a analytické systémy, které uniknou pozornosti anonymnímu režimu nebo je není schopen zneškodnit.

Blokování má vliv na funkci prohlížeče

Problémem „privátního brouzdání“ však může být jeho agresivita. Vývojáři totiž předem varují, že omezení sledování, může zabránit správnému fungování webů. Některé stránky se nemusí zobrazit nebo se budou zobrazovat špatně. Je tedy třeba si rozmyslet, kdy používat tuto funkci a využívat ji jen v případě, kdy skutečně potřebujete absolutní soukromí.

Nová verze kromě zvýšené bezpečnosti a nastavení soukromí, přináší i další řadu vychytávek. Privátní brouzdání ještě doplní vylepšená správa hesel nebo zobrazení panelů, které přehrávají zvuk.

Společnost Mozilla se tak dlouhodobě snaží vyhovět všem požadavkům a přáním svých uživatelů. Nejedná se totiž o první úpravy prohlížeče k aktuální náladě ve společnosti. V minulosti totiž přibyla několik podstatných úprav, které zlepšili úroveň bezpečnosti.

Shlédněte také

Internet věcí je zranitelný a může představovat velké nebezpečí

Internet věcí vypadá jako něco úžasného a většina lidí už ho nějak využívá. Jen si …