Domů / Doporučujeme / Nabíráte IT specialisty? Zkuste to jinak!

Nabíráte IT specialisty? Zkuste to jinak!

Nábor IT specialistů je stále nevděčnou a náročnou prací. Schopných iťáků je sice docela dost, ale většina z nich rozhodně není svolných ke změnám. Najít někoho, kdo ovládá svou práci na jedničku a současně je ochoten změnit práci, je takový malý zázrak. A to ani nezáleží na tom, o jakém odvětví IT se bavíme. Takže, jak do své firmy ulovit toho pravého?

Jak okouzlit IT specialitu?

Při náboru IT specialistů je v první řadě důležité myslet na to, že si v IT lidé práci vybírají. Pečlivě. Vzhledem k tomu, že poptávka po iťácích silně překračuje nabídku, mohou si to dovolit. I ti, kteří zrovna přemýšlí o změně zaměstnání, jsou zavaleni takovým množstvím nabídek, že je ani nestíhají číst.

Proto je důležité zaujmout na první pohled.

Jednou z věcí, kterými si získáte pozornost, je transparentnost.

Pokud neuvedete v inzerátu plat, ztratíte až 80 % zájemců

Jedním z největších problémů je zlozvyk neuvádět v pracovních nabídkách platové podmínky. Za to často ani tak nemohou náboráři samotní, jako jejich šéfové. Jenže při neuvedení potenciálního platu nebo alespoň jeho rozmezí, se ošidíte o pozornost většiny kandidátů a odepíšou vám jen ti s minimem zkušeností.

Dalším nešvarem je mlžení v popisu činnosti, neuvádění používaných technologií či přehnané nebo dokonce nerealistické požadavky.

Jak se podobným chybám vyhnout?

Využijte pomoci samotných iťáků

Jobstack.it nabízí pomoc náborářům z pohledu iťáků. Tento portál založila skupina nadšenců s dlouhodobými zkušenostmi v IT, náboru i marketingu a o tyto zkušenosti se dělí s recruitery, kteří při náboru IT specialistů tápou mezi požadavky svých šéfů a realitou.

Nemůžete v inzerátu uvést platovou nabídku?

Nevadí, na Jobstack.it vám může svou představu napsat kandidát při odpovědi a obě strany se tak rovnou dozví, jestli to bude fungovat nebo by byla další komunikace pouze ztrátou času. Specialisté v Jobstacku vám také pomohou vytvořit náborovou strategii nebo za vás nábor kompletně převezmou.

Jobstack.it je ideální platformou pro každého, kdo chce IT specialistům nabídnout skutečně maximum.

Shlédněte také

Pokladní systém pro služby, který zvýší obrat, zefektivní provoz a ušetří čas

V každém moderním provozu se dnes setkáte s platebním terminálem. Tato platební metoda je velmi …