Domů / Doporučujeme / Nabíráte IT specialisty? Zkuste to jinak!

Nabíráte IT specialisty? Zkuste to jinak!

Nábor IT specialistů je stále nevděčnou a náročnou prací. Schopných iťáků je sice docela dost, ale většina z nich rozhodně není svolných ke změnám. Najít někoho, kdo ovládá svou práci na jedničku a současně je ochoten změnit práci, je takový malý zázrak. A to ani nezáleží na tom, o jakém odvětví IT se bavíme. Takže, jak do své firmy ulovit toho pravého?

Jak okouzlit IT specialitu?

Při náboru IT specialistů je v první řadě důležité myslet na to, že si v IT lidé práci vybírají. Pečlivě. Vzhledem k tomu, že poptávka po iťácích silně překračuje nabídku, mohou si to dovolit. I ti, kteří zrovna přemýšlí o změně zaměstnání, jsou zavaleni takovým množstvím nabídek, že je ani nestíhají číst.

Proto je důležité zaujmout na první pohled.

Jednou z věcí, kterými si získáte pozornost, je transparentnost.

Pokud neuvedete v inzerátu plat, ztratíte až 80 % zájemců

Jedním z největších problémů je zlozvyk neuvádět v pracovních nabídkách platové podmínky. Za to často ani tak nemohou náboráři samotní, jako jejich šéfové. Jenže při neuvedení potenciálního platu nebo alespoň jeho rozmezí, se ošidíte o pozornost většiny kandidátů a odepíšou vám jen ti s minimem zkušeností.

Dalším nešvarem je mlžení v popisu činnosti, neuvádění používaných technologií či přehnané nebo dokonce nerealistické požadavky.

Jak se podobným chybám vyhnout?

Využijte pomoci samotných iťáků

Jobstack.it nabízí pomoc náborářům z pohledu iťáků. Tento portál založila skupina nadšenců s dlouhodobými zkušenostmi v IT, náboru i marketingu a o tyto zkušenosti se dělí s recruitery, kteří při náboru IT specialistů tápou mezi požadavky svých šéfů a realitou.

Nemůžete v inzerátu uvést platovou nabídku?

Nevadí, na Jobstack.it vám může svou představu napsat kandidát při odpovědi a obě strany se tak rovnou dozví, jestli to bude fungovat nebo by byla další komunikace pouze ztrátou času. Specialisté v Jobstacku vám také pomohou vytvořit náborovou strategii nebo za vás nábor kompletně převezmou.

Jobstack.it je ideální platformou pro každého, kdo chce IT specialistům nabídnout skutečně maximum.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …