Domů / Technika / 5+1 důvodů, proč přejít z Windows notebooku na MacBook

5+1 důvodů, proč přejít z Windows notebooku na MacBook

O věčném souboji mezi notebooky běžícími na systému Windows a MacBooky už jste určitě slyšeli a možná toto dilema zrovna sami řešíte a hledáte důvody, proč přejít na Mac. Sepsali jsme ty nejhlavnější.

  1. Jednodušší výběr daného modelu

Lenovo, HP, Acer, Dell… tolik značek a typů notebooků, že nevíte který vybrat? Trávíte hodiny průzkumem stovek modelů a stejně na konci dne končíte vyčerpaní a bez rozhodnutí. Když půjdete do MacBooku, zúžíte výběr doslova na několik variant.

  1. Apple ekosystém, který propojuje všechna zařízení

Pokud máte doma iPad, iPhone nebo máte políčeno na Apple Watch – Apple ekosystém si zamilujete. Zjednoduší vám totiž život. Stačí, když se přihlásíte k Apple ID na všech svých zařízeních a užijete si plynulý přechod mezi nimi. V praxi si to představte tak, že rozepíšete dokument na iPhonu, později do něj přidáte poznámky na iPadu a večer ho dokončíte na Macu. U žádné konkurence takto perfektně propojený systém nenajdete.

  1. Bezpečnost na prvním místě

Čip Apple a macOS dělají z Macu nedobytnou pevnost. Jde o nejbezpečnější notebook vůbec – Mac obsahuje už v základu integrovanou ochranu proti virům. Máte na výběr, co chcete sdílet a jakým způsobem. Šifrování startovacího disku pomocí FileVault navíc šifruje celý systém a nedovolí žádný neoprávněný přístup.

  1. Dechberoucí výkon, který zvládne i náročné operace

Čip Apple M1 píše novou budoucnost laptopů. Neuvěřitelný výkon, dlouhá výdrž baterie, u MacBooku Air pasivní chlazení či spouštění aplikací pro iOS – to je několik dalších faktů, proč přejít na nový Mac.

  1. Vynikající Trackpad, díky kterému pro běžnou práci nepotřebujete myš

Těžko najdete notebooky jiné značky, které se kvalitou touchpadu přiblíží trackpadu u Applu. Díky pohybovým gestům, přesnosti pohybu nebo funkci Force Touch (umožňuje trackpad stisknout do různé hloubky a zjednodušuje spoustu operací) v podstatě nepotřebujete myš.

Tip na závěr: MacBook si drží cenu i po letech

Jakmile zainvestujete do MacBooku, máte v podstatě vyhráno. Pokud o něj pečujete, jeho cena výrazně nepadá ani po letech. Když přecházíte na novější Apple zařízení, jednoduše prodáte stávající a šetříte svoje výdaje.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …