Domů / Byznys / Microsoft už nebude prodávat chytré telefony koncovým uživatelům

Microsoft už nebude prodávat chytré telefony koncovým uživatelům

Novinka, která není moc velkou novinkou, jelikož se o tom velmi dlouho šeptalo. Společnost Microsoft se rozhodla, že přestane vyrábět chytré telefony, ale jen pro koncové uživatele. Novinku potvrdil šéf francouzské pobočky Microsoft Vahé Torossian.

Zmizet z trhu však Microsoft nechce

Microsoft se však nechystá úplně odejít z trhu. Přestane se jen soustředit na globální trh a začne se více zajímat o korporátní sféru. Přístroje tak nebudou určeny pro běžné uživatele, ale jen pro firemní klientelu. Stávající uživatelé operačního systému Windows a chytrých telefonů Microsoft se však nemusejí ničeho obávat. Firma i nadále bude podporovat starší zařízení. Jak dlouho však není jasné.

Klasickým telefonům odzvonilo

Již v letos květnu se objevila zpráva, že Microsoft prodává divizi klasických mobilů. Přístroje, které nejsou vybaveny vlastním operačním systémem odkoupila společnost HMD Global Oy a FIH Mobile, dceřiná společnost Foxconn Technology Group za 350 miliónů dolarů (více než osm miliard korun).

Změna se však dotkne jen několika málo uživatelů. Vedení společnosti dala vědět, že s telefony rozhodně nekončí a Microsoft nadále bude vyvíjet systém Windows 10 Mobile a podporovat telefony Lumia a další OEM partnery, jako Acer, Alcatel, HP, Trinity a VAIO.

Lumii nahradí novinka zaměřená na firemní klientelu

Výroba chytrých telefonů Lumia bude končit, ale místo toho nabídne zbrusu novou značku Surface Phone. Tento model má cílit na firemní klientelu a nabízet se bude ve třech různých provedeních. Hlavní rozdíl mezi jednotlivými modely bude ve výkonu. Dva modely jsou určené pro běžné uživatele a jeden model bude extrémně výkonný. Celý chod chytrého telefonu bude mít nestarost operační systém Windows 10.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …