Domů / Byznys / Microsoft už nebude prodávat chytré telefony koncovým uživatelům

Microsoft už nebude prodávat chytré telefony koncovým uživatelům

Novinka, která není moc velkou novinkou, jelikož se o tom velmi dlouho šeptalo. Společnost Microsoft se rozhodla, že přestane vyrábět chytré telefony, ale jen pro koncové uživatele. Novinku potvrdil šéf francouzské pobočky Microsoft Vahé Torossian.

Zmizet z trhu však Microsoft nechce

Microsoft se však nechystá úplně odejít z trhu. Přestane se jen soustředit na globální trh a začne se více zajímat o korporátní sféru. Přístroje tak nebudou určeny pro běžné uživatele, ale jen pro firemní klientelu. Stávající uživatelé operačního systému Windows a chytrých telefonů Microsoft se však nemusejí ničeho obávat. Firma i nadále bude podporovat starší zařízení. Jak dlouho však není jasné.

Klasickým telefonům odzvonilo

Již v letos květnu se objevila zpráva, že Microsoft prodává divizi klasických mobilů. Přístroje, které nejsou vybaveny vlastním operačním systémem odkoupila společnost HMD Global Oy a FIH Mobile, dceřiná společnost Foxconn Technology Group za 350 miliónů dolarů (více než osm miliard korun).

Změna se však dotkne jen několika málo uživatelů. Vedení společnosti dala vědět, že s telefony rozhodně nekončí a Microsoft nadále bude vyvíjet systém Windows 10 Mobile a podporovat telefony Lumia a další OEM partnery, jako Acer, Alcatel, HP, Trinity a VAIO.

Lumii nahradí novinka zaměřená na firemní klientelu

Výroba chytrých telefonů Lumia bude končit, ale místo toho nabídne zbrusu novou značku Surface Phone. Tento model má cílit na firemní klientelu a nabízet se bude ve třech různých provedeních. Hlavní rozdíl mezi jednotlivými modely bude ve výkonu. Dva modely jsou určené pro běžné uživatele a jeden model bude extrémně výkonný. Celý chod chytrého telefonu bude mít nestarost operační systém Windows 10.

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …