Domů / Doporučujeme / Světelná dronová show již uchvátila tisíce českých diváků

Světelná dronová show již uchvátila tisíce českých diváků

Zapomeňte na zastaralé ohňostroje, které znečišťují životní prostředí a děsí zvěř i citlivější části obyvatelstva. Přichází drony a jejich show, uchvacující představení si lze již objednat i v České republice, na Slovensku a to na webu magicdrones.cz. Jak světelná dronová show funguje?

Až 200 osvětlených dronů předvede na noční obloze téměř cokoliv

Drony jsou využívané v mnoha odvětvích. Pryč jsou doby, kdy byly využívány pouze armádou. Nikoho by tehdy nenapadlo, jaké budou mít drony v budoucnu komerční využití, a stalo se. Stačí drony opatřit LED světly, vytvořit počítačový systém a drony s ním propojit. Jen tak málo stačí, aby se na obloze objevila uchvacující drone show.

Synchronizované drony se mohou měnit různé obrazce, podobně jako ohňostroje, ale také vytvářet písmena, siluety a postavy, loga – prakticky cokoliv dle vašeho přání. Tohle ohňostroje rozhodně nedokáží.

Drony, které se používají pro světelné show, jsou extrémně lehké a skládají se z baterie, LED modulu a různých senzorů. Čím je dron lehčí, tím méně energie potřebuje, aby zůstal ve vzduchu, a tím snadněji se ovládá. Vzhledem k tomu, že tyto drony létají po předem naprogramované dráze letu, nevyžadují mnoho zařízení a proto je ze země může ovládat pouze jeden pilot. Dráha letu u všech dronů je naprogramovaná s velkou přesností. Kromě dokonalého zážitku je tím zajištěna i bezpečnost publika.

Hodiny před samotnou show se baterie všech dronů nabijí na maximum a trajektorie show jsou předem nahrány do každého dronu. Pozemní stanice kontroluje připravenost dronů. Všechny drony spravuje jen jeden pilot z centrálního počítače.

Nakonec drony vzlétnou a začnou stoupat do svých naprogramovaných trajektorií, aby dosáhly svých konečných pozic. Vždy jsou připraveny i náhradní drony a to pro případ, že by se některý z letících dronů stal nefunkčním. Drony jsou po celou dobu show sledovány z hlediska letové způsobilosti a bezpečnosti vzdušného prostoru.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …