Domů / Doporučujeme / Herní PC sestava pro každého hráče

Herní PC sestava pro každého hráče

Když se řekne počítač, co se vám vybaví? Mladším generacím pravděpodobně skladný laptop, který snadno zaklapnou, přenesou, kamkoli potřebují, a mají vše potřebné vždy při sobě. Starší generace pamětlivy začátků výpočetní techniky, si zřejmě představí spíš stolní počítač s pořádnou skříní. Herní počítače patří do kategorie těch prostorově náročnějších. Důvodem jsou především vysoké nároky na chlazení, možnost výměny jednotlivých komponent apod. Budete-li shánět své první herní PC, měli byste vědět, co od něj očekáváte.

Jak vybrat ten pravý

Zjistěte si předem, jaké hry budete nejspíš hrát, abyste do PC nenasypali zbytečně moc peněz a potom neskončili u her z přelomu století. Samozřejmě si můžete nechat sestavit herní PC na míru, existuje však poměrně široké spektrum již hotových herních sestav, které jsou osvědčené, vyzkoušené a vy tak máte jistotu, že budou fungovat. Hotové PC herní sestavy se liší výkonností jednotlivých komponent a tedy i výslednou cenou. Ty nejvýkonnější sestavy zvládají bez obtíží i ty nejmodernější a nejnáročnější hry a ještě jim zbývá rezerva výkonu do budoucna. Předpoklad je takový, že v budoucnosti budou přicházet na trh další ještě náročnější hry, tudíž budete potřebovat vyšší výkon, aby je váš PC zvládl.

S klesající cenou klesá také výkon celé sestavy. Samozřejmě si nejnovější hry zahrajete i na levnějším herním PC, ale budete muset zřejmě slevit z maximálního grafického nastavení. Velký podíl na herním zážitku mají ale také další prvky jako monitor, klávesnice nebo myš. U monitoru potřebujete především co nejvyšší rozlišení, rychlou odezvu, myš by si měla poradit s různými charaktery povrchu a zachovat si rychlost a přesnost. Všechno dohromady vám potom umožní úžasný zážitek ze hry, ať už budete pařit střílečku, strategii nebo adventuru.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …