Domů / Bezpečnost / Webové stránky s SSL certifikátem jsou dnes standardem

Webové stránky s SSL certifikátem jsou dnes standardem

Bezpečná komunikace na internetu je dnes považována za standard a nemít na webových stránkách nasazený SSL certifikát a zajištěnu HTTPS komunikaci se nevyplácí.

Co znamená zkratka HTTPS?

Zkratka HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. Jednoduše řečeno zajišťuje šifrování přenášených dat na internetu mezi prohlížečem a webovým serverem. Pro zajištění šifrované komunikace se využívá SSL certifikát.

SSL certifikát

  • zajistí bezpečnou HTTPS komunikaci mezi prohlížečem a serverem
  • zabezpečí přenos vkládaných informací na server
  • posílí SEO hodnocení od Google
  • prohlížeč Chrome nebude stránky označovat nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“
  • umožní využívání nových technologií, např. HTTP/2 pro výrazné zrychlení stránek

SSL certifikát a bezpečná HTTPS komunikace také chrání uživatele, návštěvníka stránek před odposlechem komunikace a před vložením zákeřného kódu do stránek nebo změněním obsahu (vkládání reklam, úprava obsahu).

Jak získat SSL certifikát?

SSL certifikáty vydávají certifikační autority. Nejznámějšími autoritami jsou například GeoTrust, Sectigo (dříve autorita Comodo) nebo RapidSSL. Velice populární je automatizovaná certifikační autorita Let’s Encrypt, která vydává SSL certifikáty zdarma.

Provozujete www stránky a nemáte před adresou domény uvedeno https:// ukazující zabezpečený přenos informací? Potom to rychle napravte a získejte například PositiveSSL certifikát za stokoruny ročně na projektu SSLmentor.cz.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …