Domů / Bezpečnost / Bitcoiny a další kryptoměny dostanou v centrální bance Ruska stopku

Bitcoiny a další kryptoměny dostanou v centrální bance Ruska stopku

Ruská centrální banka se rozhodla zablokovat všechny stránky, které nabízejí kryptoměny. Stopce se nevyhne ani nejsinější kryptoměna Bitcoin. Důvodem je názor banky, která považuje kryptoměny za pochybné a příliš rizikové.

Přichází změna, která ovlivní vývoj Bitcoinu?

Dříve považovali finanční instituce v Rusku kryptoměny jako jiné typy peněz, které nevydává stát za nelegální a sloužící jen k praní špinavých peněz. Později však začaly akceptovat jejich hodnotu. Následně začla snaha kontrolovat jejich obrat nebo jim zabránit vstup na klasický fiat trh.

Centrální banksa v Rusku se snaží nyní zamezit přístup ke kryptoměnám. Považuje je příliš rizikové a nevhodné pro investování. Snaží se tak ochránit běžné občany, kteří chtějí do kryptoměn investovat své prostředky, ale neuvědomují si příliš rizikovou spekulaci, která je může stát značné jmění.

Bitcoin se například nyní prodává za 4807 amerických dolarů, což je zhruba 106 000 Kč. Jeho hodnota však za poslední měsíc značně kolísala i o několik desítek tisíc korun.

Podobný postoj má i Čína

Stejný, ale o poznání tvrdší postoj zaujala k bitocinu a dalším kryptoměnám Čína. V polovině září nařídila kryptoměnovým burzám pozastavení obchodování. Jinak je tomu v Japonsku. Tamní vláda uznala bitocin za zákonné platidlo. Kroky proti kryptoměnám chystá i Evropská centrální banka, která plánuje jejich regulaci.

Bitcoiny a další kryptoměny se však těší stále větší popularitě. Slouží především jako investiční prostředek, jelikož kurzy často kolísají. Spousty vlád se snaží varovat občany, že se jedná o rizikovou a nedůvěryhodnou investici. Vklady, které provedete na účet kryptoměn totiž nejsou chráněny a tak o své peníze můžete kdykoliv přijít. Pokud však trefíte dobrou cenu, můžete svoji investici navíš i o několik tisíc procent.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …