Domů / Byznys / Na asistentku si budeme muset počkat. Apple odložil svůj projekt HomePod na příští rok

Na asistentku si budeme muset počkat. Apple odložil svůj projekt HomePod na příští rok

Jedním z velkých hitů letošních vánoc měl být úplně nový produkt s logem nakousnutého jablka. Nejde o nic jiného než o speciální reproduktor HomePod, který zároveň slouží jako osobní asistent. Jeho uvedení na trh se však posouvá až na příští rok.

Premiéra byla v létě

HomePod zažil svých patnáct minut slávy letos v červnu. Na pulty obchodů měl dorazit ještě letos před Vánocemi. Činy však nenásledují slova a společnost potřebuje delší čas na vydání revolučního chytrého reproduktoru. Co stojí za posunutím data vydání a zda se jedná o hardwarové problémy či softwarové problémy nám zatím není známo. Víme jen, že novinka by měla vyjít přesně za rok, ale samotné datum vydání je záhadou.

Co by měla novinka umět?

HomePod je propracované zařízení. Na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá, dokáže ovládat celou chytrou domácnost. Pokud patříte mezi aktivní uživatelé produktů Apple nebude to pro vás až taková novinka. Jde totiž o osobní asistentku Siri, která je nyní schovaná v oválném reproduktoru namísto chytrého telefonu.

Osobní asistentka Siri je schopna napojit se na systémy chytré domácnosti a na dálku řídit termostaty, zabezpečení, přehrávání hudby a další interaktivní funkce. Jaká bude konečná cena je otázkou, ale před stopnutým vydáním si Apple činil zařízení na necelých 350 dolarů, což je zhruba 8200 Kč.

Konkurence nespí

Apple však není jediný výrobce chytré elektroniky, který má vizi o osobní asistentce. Již delší dobu existují i další výrobci, například zařízení Google Home nebo Amazon Echo, které bylo představeno již v roce 2015. Poslední zmiňované zařízení je dostupné i na našich pultech obchodů za necelých pět tisíc korun. Uvidíme jak se situace za rok vyvine a co nové zařízení od Apple ukáže.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …