Domů / Byznys / Hledáte nejoblíbenější aplikaci? Představujeme vám kryptokoťátka

Hledáte nejoblíbenější aplikaci? Představujeme vám kryptokoťátka

Stačilo jen několik dní, aby se aplikace CryptoKitties stala senzací internetu. Novodobé tamagoči láme rekordy na všech frontách a uživatelé jsou ochotni utrácet tisíce korun za tyto roztomilá koťátka. Jeden uživatel bych ochoten zaplatit za nového mazlíčka více jak 2,4 miliónu korun.

Hra pracuje s kryptoměnami a je anonymní

Kdo utratil horentní sumu za koťátko tvůrci neprozradili. Aplikace si totiž zakládá na anonymitě a hráči se znají mezi sebou pouze pod přezdívkami. Divíte se proč je někdo ochotný utratit tolik peněz za virtuální zvířátko? Možná to není tak hloupé, jak se na první pohled zdá.

Jednotlivá koťátka se postupem času vyvíjí a roste tak jejich hodnota. Pro hráče, který si zakoupil kotě za několik milionů, to může být promyšlená investice.

Nejedná se však o nejdražší kočku na trhu. Je zde i jedna, kterou si můžete pořídit za 383 555 mincí ethereum. Při současném kurzu to dělá více jak 3,3 miliardy korun.

Za takovou částku je ochoten málokdo koupit virtuálního mazlíčka. Většina cen za kočky se pohybuje kolem 500 korun. Následná péče o „tamagoči“ zvyšuje jeho hodnotu a jedná se tak o investici na horší časy. Je však otázkou, za jak dlouho zájem o hru opadne a zbydou jen oči pro pláč.

Jednoduchý koncept, který tu není poprvé

CryptoKitties nejsou žádnou novinkou, alespoň co se týče principu, na kterém je hra založena. Péče o zvířátka tu byla již dříve. V čem však trhá rekordy je úspěch hry za jakou dobu se dostala do podvědomí hráčů. Za pouhé 3 dny od vydání vydělala tvůrcům 65 milionů korun.

Další rekord je v podobě technologií, které aplikace užívá. Je totiž zaměřena na uživatele kryptoměn a jedná se o jednu z prvních aplikací, která si získala značnou pozornost. Veškeré nákupy probíhají v kryptoměně ethereum, kterou je možné zakoupit za reálné peníze.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …