Google Play nabízí širokou řadu slovníků. Některé mají horší kvalitu, jiné jsou špičkovými pomocníky v cizí zemi. Dnes si představíme základní trojici jedinečných slovníků, které jsou kvalitní, jednoduché na ovládání a nabízí další užitečné funkce. Tak jdeme na to!
Mistr všech slovníků – Překladač Google
Pokud by chyběl v naší nabídce Překladač Google, bylo by něco špatně. Velmi jednoduchá aplikace, která vám v základu poskytne Anglicko-český offline slovník. Rozšířit se však dá i o celou řadu jazyků. Výhodou aplikace je, že jednotlivé slovníky si můžete stáhnout i offline a tak není potřeba připojení k internetu. Slovník funguje skvěle za všech okolností a nabízí i možné významy u jednotlivých slovíček podle kontextu.
Aplikaci stahujte zde.
Velký slovník cizích slov
Tento slovník obsahuje téměř 19 000 cizích slov a výrazů. Jedná se o offline slovník a k jeho použití nepotřebujete být připojeni k internetu. Při každém spuštění vám aplikace nabídne slovo dne. Ke každému slovu je přibaleno praktické vysvětlení, které vám jej pomůže lépe pochopit. Výhodou aplikace je i možnost upravit velikost písma.
Aplikaci stahujte zde.
Ultralingua Dictionaries
Slovník Ultralingua se řadí k tomu lepšímu, co obchod Google Play nabízí. Free verze nabízí anglický slovník včetně tezauru. Za ostatní jazyky si musíte připlatit kolem 100 Kč. Aplikace však nabízí kromě významu slova i synonyma, příklady ve větě a případné slangové významy a podobné výrazy. Slovník Ultralingua Dictionaries zkrátka patří mezi slovníky, které nabízí kompletní jazykové služby, které můžete v zahraničí potřebovat. Nevýhodou je nutnost dokoupit si jednotlivé jazyky, ale pokud to srovnáme se všemi funkcemi, co nabízí, cena je minimální.
Aplikaci stahuje zde.