Domů / Bezpečnost / Na Windows XP a Vista si už nezahrajete. Blizzard ukončuje podporu her

Na Windows XP a Vista si už nezahrajete. Blizzard ukončuje podporu her

Systém XP a Vista se pomalu prohlubují do historie a tak od nich tvůrci softwaru dávají ruce pryč. Ukončení podpory nově ohlásit také přední vývojář her Blizzard. Je to překvapující? Vzhledem k tomu, že tyto dva operační systémy nepodporuje ani samotný Microsoft, tak se není čemu divit.

Windows XP už dávno nejsou bezpečné

Již delší dobu odrazují bezpečnostní experti od užívání Windows XP. Tato platforma již delší dobu představuje bezpečnostní riziko. Od roku 2014 není podporování a nevychází žádné aktualizace, které by opravovaly kritické chyby. V letošním roce byla ukončena podpora i pro Visty.

Většina tvůrců softwaru stále řadí Windows XP a Vista mezi své platformy, díky početné základně uživatelů. Čím dál více se však ukazují tvůrci, které tyto operační systémy pohřbí.

Google byl první a následují další

V minulém roce odpískal Windows XP jako první Google a následně Mozilla. Obě společnosti přestaly pro tento operační systém nabízet internetové prohlížeče Chrome a Firefox.

Další společností je herní gigant Blizzard, který v minulém týdnu potvrdil ukončení podpory pro XPčka. Velkým překvapením pak bylo, že se ukončení týká i mladšího operačního systému – Windows Vista. Konec podpory by měl být postupný. První hry přestanou být podporovány již v letos v říjnu.

 

Co to znamená pro běžné hrače?

Populární tituly od Blizzardu nebude možné na zmiňovaných operačních systémech hrát. Konkrétně se jedná o Diablo III, Hearthstone, StarCraft II, World of Warcraft, Heroes of the Storm.

Hráči by tak měli přejít na novější verze Windows. Ideální platformou jsou nové destíky, ale bohatě vám postačí i sedmičky nebo osmičky. Postupem času však čeká i tyto dvě poslední zmiňované platformy ukončení podpory.

Shlédněte také

Drobné částice ze vzdálených galaxií ovlivňují počítače

Počítače považuje většina lidí za bezchybné stroje, které řídí téměř všechno kolem nás. Čas od …