Domů / Bezpečnost / Sundejte drona z oblohy pomoci speciální pušky

Sundejte drona z oblohy pomoci speciální pušky

Drony jsou v posledních letech velmi oblíbené a miliony lidí po celém světě pořizují úchvatné záběry z vysokých výšek. Jenže tato na první pohled neškodná zábava má i celou řadu stinných stránek. Lehkovážní majitelé je posílají na místa, kde nemají co pohledávat. Těmto zlobivým uživatelům má zatnout tipec výrobek firmy DroneShield – speciální puška, která sundá drona z oblohy.

Stačí zamířit a dron mizí z oblohy

Puška společnosti DroneShield nese jednoduchý název DroneGun. Na první pohled je nerozeznatelná od klasické pušky. Střílet však opravdové projektily tato puška neumí. Místo klasickými kulkami je vybavena speciálním vysílačem rádiových vln, který dokáže ovládat praktický každý dron na obloze. Jediné co je potřeba, je zamířit na dron.

Vše funguje na velmi jednoduchém principu. Na dron, který se pohybuje v místech, kde nemá co pohledávat, se zamíří touto puškou. Náhle se přeruší komunikace mezi dronem a pilotem. Ovládání převezme puška a střelec tak může přistát s dronem kdekoliv chce. Majitel dronu přijde o svoji zábavu, tedy pokud nenavštíví „střelce“ a nepožádá ho o navrácení.

Výrobci se pyšní technologií, která by měla mít pod kontrolou skutečně každý dron. Je jedno o jakého výrobce nebo model se bude jednat. Jedinou podmínkou je dobrá a přímá viditelnost na létající objekt, který nesmí být dále než dva kilometry od pušky.

Pro koho je puška určena

Pokud se těšíte, jak vašemu sousedovi zavaříte, budete zklamáni. DronGun nebude k dispozici ve volném prodeji. Společnost je totiž pod kontrolou amerického úřadu pro letectví, který určí, za jakých podmínek se bude prodávat. Zbraň by tak měla být dostupná jen pro vybrané subjekty, které potřebují hlídat vzdušný prostor a drony představují vysoké bezpečnostní riziko.

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …