Domů / Doporučujeme / Recenze tabletu Huawei MatePad 11 na HarmonyOS

Recenze tabletu Huawei MatePad 11 na HarmonyOS

Současně s vlajkovou lodí Huawei MatePad Pro 12.6″ společnost představila kompaktnější Huawei MatePad 11″. Stejně jako starší model běží novinka na operačním systému HarmonyOS, je kompatibilní s krytem klávesnice a stylusem M-Pencil. Zároveň je cena výrazně nižší: pouze 35 tisíc rublů. Pojďme se podívat, jaký je mezi oběma zařízeními rozdíl a jak úspěšný je MatePad 11.

V Czeck je model dostupný ve třech verzích, které se liší kapacitou úložiště – 64, 128 a 256 GB. Ceny se podle toho liší: 35, 38 a 45 tisíc rublů. Navíc si můžete vybrat mezi Matt Grey a Olive Green.

Ukazuje se, že je to velmi zajímavý obrázek. MatePad 11 má stejnou baterii jako loňský MatePad Pro, téměř stejnou obrazovku (ale stále o něco větší) a fotoaparát s podobnými parametry, ale Qualcomm SoC místo vlastního SoC od Huawei a paměťovou kartu – obvyklý standard microSD místo NM. Pokud jde o MatePad Pro aktuálního roku, s dotyčným modelem má společný pouze operační systém – HarmonyOS.

Balení, vybavení a příslušenství

Balení a výbava MatePadu 11 jsou zcela shodné se starším modelem, až na to, že napájecí jednotka je zde trochu slabší – 5 V 2 A, s podporou rychlého nabíjení (9 V 2 A nebo 10 V 2,25 A). Sada navíc obsahuje USB-C kabel, klíč pro vyjmutí paměťové karty a přihrádky na SIM kartu a adaptér z USB-C na minijack (3,5 mm).

Všimněte si, že na klávesnici jsou tečka a čárka přiřazeny stejné klávese poblíž pravého Shiftu. Proto se čárka zadává pomocí klávesy Shift a tečky -. V anglické verzi je na různých klávesách tečka a čárka, což je samozřejmě pohodlnější.

Rozložení klávesnice můžete přepnout stisknutím Ctrl + mezerník. Kombinace Ctrl + C / Ctrl + V fungují správně. Samozřejmě obecně je práce s takovou klávesnicí otázkou zvyku. Ale opět je to naprosto vhodná možnost, jak odpovědět na dopis na dovolené, načrtnout návrh textu během cesty metrem atd.

Kompatibilní s tabletem a M-Pencilem. A pokud se kryt klávesnice pro dva tablety různých velikostí samozřejmě liší, pak je stylus úplně stejný. Mluvili jsme o tom v recenzi MatePad Pro.

Design

Samotný design tabletu je na první pohled velmi podobný MatePadu Pro, podstatný rozdíl je však v materiálech. Místo plastu je zadní plocha pokryta jakýmsi vlnitým materiálem, který vypadá jako umělá kůže. A možná je to ještě lepší. No, rám, stejně jako u staršího přítele, je kovový, i když kvůli vrstvě laku to prakticky není cítit.

Testovali jsme Olive Green. Ve skutečnosti se samozřejmě nejedná o zcela olivovou, ale spíše o specifický odstín tmavě zelené. Působí však noblesně a stylově. Všimněte si, že níže uvedená fotografie není zcela orientační: koneckonců, abyste pochopili, o jakou barvu ve skutečnosti jde, musíte tablet sledovat živě.

Shlédněte také

Nemáte čas chodit do sekáče? Tak ho navštivte online!

Chodit do sekáče je skvělá zábava. Tyto obchody umožňují, aby se každá žena mohla oblékat …