Domů / Doporučujeme / Recenze tabletu Huawei MatePad 11 na HarmonyOS

Recenze tabletu Huawei MatePad 11 na HarmonyOS

Současně s vlajkovou lodí Huawei MatePad Pro 12.6″ společnost představila kompaktnější Huawei MatePad 11″. Stejně jako starší model běží novinka na operačním systému HarmonyOS, je kompatibilní s krytem klávesnice a stylusem M-Pencil. Zároveň je cena výrazně nižší: pouze 35 tisíc rublů. Pojďme se podívat, jaký je mezi oběma zařízeními rozdíl a jak úspěšný je MatePad 11.

V Czeck je model dostupný ve třech verzích, které se liší kapacitou úložiště – 64, 128 a 256 GB. Ceny se podle toho liší: 35, 38 a 45 tisíc rublů. Navíc si můžete vybrat mezi Matt Grey a Olive Green.

Ukazuje se, že je to velmi zajímavý obrázek. MatePad 11 má stejnou baterii jako loňský MatePad Pro, téměř stejnou obrazovku (ale stále o něco větší) a fotoaparát s podobnými parametry, ale Qualcomm SoC místo vlastního SoC od Huawei a paměťovou kartu – obvyklý standard microSD místo NM. Pokud jde o MatePad Pro aktuálního roku, s dotyčným modelem má společný pouze operační systém – HarmonyOS.

Balení, vybavení a příslušenství

Balení a výbava MatePadu 11 jsou zcela shodné se starším modelem, až na to, že napájecí jednotka je zde trochu slabší – 5 V 2 A, s podporou rychlého nabíjení (9 V 2 A nebo 10 V 2,25 A). Sada navíc obsahuje USB-C kabel, klíč pro vyjmutí paměťové karty a přihrádky na SIM kartu a adaptér z USB-C na minijack (3,5 mm).

Všimněte si, že na klávesnici jsou tečka a čárka přiřazeny stejné klávese poblíž pravého Shiftu. Proto se čárka zadává pomocí klávesy Shift a tečky -. V anglické verzi je na různých klávesách tečka a čárka, což je samozřejmě pohodlnější.

Rozložení klávesnice můžete přepnout stisknutím Ctrl + mezerník. Kombinace Ctrl + C / Ctrl + V fungují správně. Samozřejmě obecně je práce s takovou klávesnicí otázkou zvyku. Ale opět je to naprosto vhodná možnost, jak odpovědět na dopis na dovolené, načrtnout návrh textu během cesty metrem atd.

Kompatibilní s tabletem a M-Pencilem. A pokud se kryt klávesnice pro dva tablety různých velikostí samozřejmě liší, pak je stylus úplně stejný. Mluvili jsme o tom v recenzi MatePad Pro.

Design

Samotný design tabletu je na první pohled velmi podobný MatePadu Pro, podstatný rozdíl je však v materiálech. Místo plastu je zadní plocha pokryta jakýmsi vlnitým materiálem, který vypadá jako umělá kůže. A možná je to ještě lepší. No, rám, stejně jako u staršího přítele, je kovový, i když kvůli vrstvě laku to prakticky není cítit.

Testovali jsme Olive Green. Ve skutečnosti se samozřejmě nejedná o zcela olivovou, ale spíše o specifický odstín tmavě zelené. Působí však noblesně a stylově. Všimněte si, že níže uvedená fotografie není zcela orientační: koneckonců, abyste pochopili, o jakou barvu ve skutečnosti jde, musíte tablet sledovat živě.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …