Domů / Doporučujeme / Proč jsou alu kola tak žádaná?

Proč jsou alu kola tak žádaná?

Pokud sledujete vozy kolem sebe, pravděpodobně jste zaregistrovali, že stále více vozů má ALU kola. Vypadají opravdu krásně a je jedno, jestli jsou na starém voze nebo na novém. Dříve si je pořizovali hlavně majitelé sportovních vozů, dnes je můžeme vidět na všech typech vozů. Lze si je pořídit v různém designovém provedení a také dokonce i v různých barvách a velikostech, to umožní řidičům vybrat taková kola, která budou k jejich vozu nejlépe ladit.

Hlavní přednosti ALU kol

Vzhled není opravdu jediným důvodem, proč se ALU kola pořizují. Jsou vyrobena ze speciální slitiny hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. Pokud si je potěžkáte, zjistíte, že jsou podstatně lehčí než plechové disky. Díky tomu ušetříte při pravidelném ježdění peníze za palivo. Velkou předností je jejich schopnost efektivně odvádět teplo od pneumatik a od brzd, čímž prodloužíte i jejich životnost. Speciální slitina je velmi pevná, takže snadno odolá mechanickému poškození a ALU kolo se vám jen tak neohne. S těmito koly se zlepší dynamika vaší jízdy i akcelerace vozu. ALU kola jsou odolná vůči korozi, takže se nemusíte obávat, že by po čase získala rezavý nádech, jako je tomu u plechových disků. Snadno se také udržují, nepotřebujete k tomu speciální přípravky, ale postačí vám mýdlová voda a hadr k tomu, aby se ALU kola leskla jako nová. Nemusíte k nim pořizovat také žádné poklice, alu kola jsou sama o sobě úchvatná a stanou se hlavní dekorací vašeho vozidla. Ocení je i příznivci bezdušových pneumatik.

Pořízení ALU kol

Neudělejte při pořizování ALU kol zbytečnou chybu, tou by bylo zakoupení kol špatné velikosti nebo nákup předražených kol v kamenné prodejně, nejjednodušší nákup uděláte online na webu Alupneu.cz, kde najdete široký výběr krásných a kvalitních ALU kol za skvělé ceny. S výběrem vhodných kol vám pomůže konfigurátor, který zvládne nastavit každý. Následně už jen stačí vybrat taková ALU kola, která vás zaujmou nejvíce. Této investice rozhodně nebudete litovat.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …