Domů / Doporučujeme / Přišli jste o zaměstnání? Pomůže vám úřad práce

Přišli jste o zaměstnání? Pomůže vám úřad práce

Skončili jste ve svém zaměstnání a nemáte nové? Ihned se přihlaste na úřadu práce. Registrace na úřadu práce musí plynule navazovat na ukončení pracovního poměru. Registrovat se můžete i v případě, že již zaměstnání máte, ale nenavazuje vám plynule na to ukončené. Budete do něj nastupovat později. Pokud zaměstnání nemáte, úřad práce má k dispozici volné Oferty pracy. Vybírat si můžete volné pracovní pozice u nás nebo v zahraničí. Také pomohou pracovní portály, kde se soustřeďují nabídky volných pracovních míst. Mezi takové patří i hitpraca.pl. Nabízí volná pracovní místa v sousedním Polsku. Najít si třeba Praca Warszawa tak pro vás bude snazší.

Registrace na úřadu práce

Ideální je, pokud se na úřad dostavíte do třech dnů po ukončení pracovního poměru. Dojde k vaší evidenci uchazeče o zaměstnání. Na úřad práce se dostavíte osobně, ale máte možnost registrace i online a to pomocí datové schránky nebo e-mailu, který disponuje zaručeným elektronickým podpisem. Vyplněné formuláře můžete zaslat i poštou nebo je podáte přímo na podatelně kontaktního pracoviště úřadu práce. Pokud splníte všechny zákonem stanovené podmínky, získáte nárok na podporu v nezaměstnanosti. Ta se vypočítává z platu z posledního zaměstnání a její délka závisí na vašem věku. Na kontaktním pracovišti obdržíte formuláře a žádosti a dostanete informace, jaké dokumenty je potřeba s sebou na první schůzku přinést.

Co všechno úřad práce nabízí?

Kromě podpory v nezaměstnanosti jsou to volné pracovní nabídky, které pracovní úřad získává od zaměstnavatelů. Dále máte možnost využít různé rekvalifikační kurzy, které platí úřad práce. Vyberete-li si jiný, máte možnost získat na něj příspěvek.

A co práce v zahraničí?

I tato možnost zde je. Některé pracovní nabídky naleznete na vývěskách úřadu práce. Volné pracovní místo si však můžete aktivně hledat i sami. Jak již bylo řečeno výše, pomohou vám různé pracovní portály. Volné pracovní nabídky v sousedním Polsku nabízí hitpraca.pl. Portál je přehledný a velmi snadno se zde zorientujete. Nezapomeňte si, pro tento případ, připravit životopis v polštině.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …