Domů / Doporučujeme / Přijímací pohovor trochu netradičně

Přijímací pohovor trochu netradičně

Pokud se chcete ucházet o nové zaměstnání, nejprve je potřeba zaslat životopis. Jestliže uspějete s ním, následně jste pozváni na přijímací pohovor. Každý pracovní pohovor je trochu jiný, některé jsou vícekolové, jiné mají rychlý spád. Některé moderní firmy využívají pro pracovní pohovory ty nejmodernější technologie a vedou je prostřednictvím aplikace Skype.

Pohovor přes Skype

Moderní technologie mají tu výhodu, že šetří čas. Skype interview umožňuje personalistům vybírat zaměstnance na dálku, ale přesto tváří v tvář. Adepti nemusí cestovat do firmy, ale sedí doma u počítače.

  • Příprava na pohovor

Pro možného budoucího zaměstnance je příprava na pohovor stejná, jako kdyby jej absolvoval v kanceláři. Důležité je si uvědomit, že personalista nevidí jen vás, ale i pozadí a okolí počítače. Před vlastní konverzací tedy zvolte příjemné pozadí. Ideálním místem může být například pracovna či knihovna.

Důležitá je i kontrola techniky a to především připojení k internetu, sluchátek, mikrofonu a webkamery. Ukončete programy, které by mohly váš počítat zpomalovat, odložte plánované aktualizace.

  • Pohovor

První dojem uděláte během několika vteřin, proto je důležité dbát na zevnějšek, i když je pohovor veden přes webkameru, stále jste vidět. Nezapomínejte na oční kontakt, ne však na monitor, ale do webkamery. V žádném případě nečtěte nic z papíru či monitoru počítače.

Podle čeho se hodnotí uchazeči

Je potřeba, aby uchazeč ukázal, že má o práci skutečný zájem. Může to být třeba díky tomu, že si předem zjistí, čím se firma zabývá, jaké má vize. Personalisty zaujmou uchazeči, kteří vědí, o čem mluví. Připravte se na to, že můžete dostat k řešení jednoduchý úkol, který souvisí právě s danou pozicí a bude vycházet z nějaké konkrétní modelové situace.

Více informací o hodnocení uchazečů naleznete na portálu vimvic.cz.

 

Shlédněte také

Už máte svou vlastní mobilní aplikaci nebo jste stále pozadu?

Jelikož se dnes na trhu nachází firmy mající stejný podnikatelský záměr, neustále probíhají různé konkurenční …