Domů / Doporučujeme / Pracovní stůl – podle čeho vybírat?

Pracovní stůl – podle čeho vybírat?

U každého sedavého zaměstnání je největším rizikem bolest zad a krční páteře při nesprávném posedu. Proto je velice důležitá kvalitní židle a také vhodný pracovní psací stůl. Při výběru pracovního stolu bychom se tedy neměli řídit pouze jeho designem, dekorem či použitým materiálem. Podstatné je, aby se nám u něj dobře sedělo, aby měl dostatečně velkou plochu pro pohodlné psaní a také hodně úložných prostoro na dokumenty, které potřebujeme mít neustále při ruce. Výhodou rovněž je, pokud má pracovní stůl podnožník, abychom si mohli ulevit svým nohám a také aby tělo zaujímalo při sezení správný úhel.

Klasické dřevěné stoly

Nejpoužívanější a nejoblíbenější jsou stále stoly z přírodního dřeva. Masivní dřevěný psací stůl je již po staletí hlavním znakem a stěžejním kusem nábytku každé kanceláře. Dnešní sortiment nabízí celou řadu typů a provedení. Od jednoduchých psacích stolů, přes stoly s jedním nebo dvěma úložnými prostorami, které tvoří podstavce stolu, až po atypické tvary.

Stoly na počítač

V souvislosti s rozmachem výpočetní techniky a PC, kterými jsou vybaveny dnes všechny kanceláře, jsou na výběr různě tvarované stoly. Masivní dřevěné stoly jsou také ve tvaru trojúhelníku, aby mohly být umístěny v rohu pracovny. Široký sortiment kancelářských stolů umožňuje, aby si každý vybral podle svých potřeb. Zvolit může klasický i rohový pracovní stůl na počítač.

Malé pracovní stoly

Hodně oblíbené jsou dnes praktické notebooky, které umožňují pracovat doma nebo i na cestách. Proto v nabídce pracovních stolů nechybí ani malé pracovní stolky na notebook. Mnohé z nich ani příliš nepřipomínají klasický stůl. Jsou jednoduché, skutečně malé a lehké, takže se s nimi můžete přemístit snadno a rychle, pokud potřebujete k práci na notebooku absolutní klid. Vybrat si můžete z různých designových provedení, materiálů i barev. V sortimentu malých pracovních stolků nechybí ani stolky pro děti, které jsou skladné, nezabírají téměř žádné místo a designově odpovídají dětskému vkusu.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …