Domů / Technika / Nový smartphone můžete mýt mýdlem

Nový smartphone můžete mýt mýdlem

Druhá generace jedinečného chytrého telefonu Rafre je na světě. A čím se tak odlišuje od konkurence? Je to především tím, že je možné ho umýt vodou i mýdlem. Ideální pro uživatele, kteří si zakládají na čistotě.

Co vše novinka nabízí

Rafre 2 je opatřena certifikátem IP58, který zaručuje, že mobilu nevadí prašné prostředí ani voda. Chytrý telefon vydrží být pod vodou až 30 minut do hloubky jednoho metru. Na trhu však není Rafre jediným chytrým telefonem, který má tento certifikát. Výhoda, kterou nabízí výrobce je však v něčem jiném.

Jako jediný chytrý telefon je odolný i proti mydlinkám. To zaručuje mnohem těsnější konstrukci, která chrání telefon před poškozením vodou a mydlinkami. Vyrobit takto odolnou konstrukci je skutečně náročné.

V tom spočívá odlišnost od konkurence a výhoda, kterou novinka Rafre 2 nabízí. Co se dále skrývá uvnitř konstrukce?

Výkonem se příliš neliší

V ostatních věcech se novinka příliš neodlišuje. Svým výkonem se skvěle vyrovná konkurenci střední třídy. Uvnitř přístroje se nachází osmijádrový procesor Snapdragon 430, který disponuje 2 GB operační paměti.

Pro uložení dat slouží 16GB paměť, kterou je možné rozšířit až na 128 GB díky integrovanému slotu na paměťové karty microSD. Chytrý telefon běží pod operačním systémem Android 7.0.

Telefon je dále opatřen kvalitním dotykovým displejem s úhlopříčkou pět palců a HD rozlišením. Zapomenout nesmíme ani na podporu rychlého internetu LTE, wi-fi nebo bluetooth.

Kdy bude novinka k dispozici

Nezodpovězenou otázkou je, zda se novinka probojuje na evropský trh. Předchozí model totiž opanoval pouze japonský trh. Velkou neznámou je i samotná cena. Podrobné informace o dostupnosti a konečné ceně by však měli být k dispozici do několika týdnů. K oficiálnímu představení dojde na mobilním veletrhu MWC, který se koná na přelomu února a března v Barceloně.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …