Domů / Byznys / Nový MacBook Pro je úspěšný. Apple hlásí rekordní objednávky

Nový MacBook Pro je úspěšný. Apple hlásí rekordní objednávky

Společnost Apple minulý týden odhalila nový MacBook Pro. Novinka na sebe strhla veškerou pozornost a zaujala širokou veřejnost. Již nyní nestíhá společnost nakousnutého jablka vyřizovat objednávky a hlásí překonání rekordů na všech frontách.

Zájem je rekordní

Zájem o nové zařízení od Applu je rekordní. Takového počtu předobjednávek zatím nedosáhlo žádné jiné zařízení s logem nakousnutého jablka. Přesné informace však nejsou k dispozici. Není tedy jasné, že jestli je větší zájem o menší nebo větší model.

Nové notebooky od Applu mají být hlavním trhákem společnosti před Vánocemi. MacBook Pro získal nově integraci druhého displeje, který má zpříjemnit uživatelský zážitek. Tenký OLED panel se nachází po celém horním okraji klávesnice. Nový prvek nese název Touch Bar a obsahuje i čtečku otisků prstů.

K čemu slouží Touch Bar

Touch Bar slouží nejen k ovládání hlasitosti, ale také pomáhá s multimediálními funkcemi notebooku. Možnosti Touch Baru se mění podle aplikací, které právě ovládáte. Během prvních ukázek nového zařízení se Touch Bar představil v aplikacích Adobe Photoshop nebo hudební aplikaci DJ Pro.

Jaké je vybavení zařízení

Třináctipalcový model je osazený Intel Core i5 s frekvencí 2,9 GHz, 512 GB SSD jednotkou a 8 GB operační paměti. Grafický výkon zajišťuje integrovaný čip Intel Iris 550. Patnáctipalcový model je o něco výkonnější. Uvnitř přístroje se nachází Intel Core i7 s frekvencí 2,7 GHz, dedikovaná grafická karta AMD Radeon Pro 455 s 2 GB vlastní paměti, 16 GB operační paměti a až 512GB SSD disku.

Nový MacBook Pro má však zdatného konkurenta v podobě nového počítače od Microsoftu SurfaceBook i7. Novinka od Microsoftu má zaujmout především cenou, výkonem a širokými možnostmi využití. Jak si oba přístroje povedou během vánočních bojů se dozvíme již za několik týdnů.

 

Shlédněte také

Co je zapotřebí k výrobě originálních reklamních předmětů

Výroba originálních reklamních předmětů je skvělým způsobem, jak upoutat pozornost a zvýšit povědomí o vaší …