Domů / Doporučujeme / Jak nešlápnout vedle při serveru z bazaru

Jak nešlápnout vedle při serveru z bazaru

Pokud rozjíždíte nový projekt a je pro vás nákup nového serveru příliš velkou investicí, nabízí se jedna alternativní možnost. Jedná se o nákup repasovaného serveru z bazaru. Nabídka na trhu je v dnešní době opravdu široká.

Je tedy z čeho vybírat a pokud přistoupíte k výběru zodpovědně, bude pro vás finanční úspora opravdu zajímavá. Jak tedy vybrat ten správný bazar? Pojďme si říci základní kritéria, kterými je dobré se řídit.

Specializace a široká nabídka služeb

Jedná se o komplexní segment IT. Tudíž doporučujeme bazar, který má severy jako svou prioritu. Zajistíme si tím nejen široký výběr, ale i vyšší úroveň nabízeného zboží. V ideálním případě by měl bazar mít v nabídce také další příslušenství a doplňkové služby. Takovou službou může být například konfigurátor serverů. Vaše firma si tak může dle svých potřeb poskládat vlastní server. Samotný bazar je dobré před samotným nákupem prověřit. Shlédnutí hodnocení a referencí na internetu zabere pár minut a hodně nám napoví a úrovni služeb prodejce. Pokud se jedná o seriózní bazar s dlouholetou tradicí, není se čeho obávat.

Repasované servery

Dobré bazary serverů před samotným prodejem podrobí generální rekonstrukci. Server je tak rozebrán, vyčištěn, poškozené díly jsou nahrazeny a následně opět složen. Takto repasovaný server pořídíte za zlomek ceny nového. Důležité je, aby tento repas prováděli sami kvalifikovaní zaměstnanci bazaru a mohli tak ručit za kvalitu odvedené práce. V případě, že je repas prováděn v zahraničí, zejména pak v Číně, tak hrozí, že pracovní úkon nebyl vykonán dokonale.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …