Půjčit si v dnešní době můžete cokoliv. Od peněz, nářadí, automobilu atd. To už nikoho nepřekvapí. V dohledné době by se ke standardním položkám půjčovny mohl vyskytnout i člověk. Alespoň to je cílem vynálezce ze společnosti Sony.
Lidský Uber v praxi
Konferenční hovory jsou běžnou součástí našich životů. Přenášet obraz a zvuk na dálku není žádný problém. Díky videohovorům se mohou lidé vidět a slyšet, i když jsou tisíce kilometrů od sebe. Spousty podnikatelských schůzek probíhá na dálku a například vojáci se díky tomu mohou vidět se svými blízkými, když jsou na zahraničních misích. Opět se jedná o něco, co je mezi námi již delší dobu.
Jun Rekimoto vynálezce ze společnosti Sony jde však mnohem dál. Technologie videohovorů se díky jeho myšlence spojila s živým člověkem. V jednoduché podobě – náhradník si nasadí helmu s displejem a reproduktorem. Náhradník pak dělá to co potřebujete. Okolní lidé vidí na displeji váš obličej a slyší váš hlas, ale tělo patří někomu jinému. Vy vidíte a slyšíte, co dělá váš náhradník.
Pomocí jednoduché programu pak náhradníkovi píšete příkazy, co má udělat nebo kam má jít. Možná se vám zdá celý nápad bláznivý, ale najde si své uplatnění.
Pro osoby trpící psychickou poruchou
Na stránkách společnosti naleznete otázku, kde se vás ptají, zda chcete žít naplno, aniž byste museli vstát z postele. Webová stránka nabízí produk ChameleonMask, která umožňuje využívat služby uvedené výše. Na první pohled hloupost, ale vynález by se mohl využívat v momentě, kdy se vám nechce na úřady. Místo sebe pošlete jiného člověka, který za vás, ale ve vaší přítomnosti vše vyřídí. Tato metoda je i skvělá pro osoby trpící nejrůznějšími traumaty a problémy. Pokud nejste schopni opustit byt, určitě oceníte takového náhradníka.