Domů / Internet / Komunikaci na internetu zabezpečí SSL certifikát

Komunikaci na internetu zabezpečí SSL certifikát

Bezpečná komunikace na internetu je dnes nutná aby různí záškodníci nemohli podvrhovat obsah nebo šmírovat vyplněná data na různých formulářích, včetně čísel kreditních karet.

Bezpečná komunikace se pozná velice jednoduše pohledem a to tak, že je v internetovém prohlížeči před názvem domény zámeček, který zajišťuje HTTPS komunikaci, kde magické písmeno “S” znamená SECURE. HTTPS komunikace je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol Secure, který zajišťuje zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. Aby mohlo být vytvořeno šifrované spojení, musí být na serveru SSL certifikát, někdy nazývaný jako HTTPS certifikát.

Vlastnosti SSL certifikátu

SSL certifikát a bezpečná HTTPS komunikace primárně chrání uživatele, návštěvníka stránek před odposlechem komunikace a před vložením zákeřného kódu do stránek nebo změněním obsahu (vkládání reklam, úprava obsahu).

  • zajistí bezpečnou HTTPS komunikaci mezi prohlížečem a serverem
  • zabezpečí přenos vkládaných informací na server
  • posílí SEO hodnocení od Google
  • prohlížeč Chrome nebude stránky označovat nedůvěryhodným „Nezabezpečeno“
  • umožní využívání nových technologií, např. HTTP/2 pro výrazné zrychlení stránek

Jak získat SSL certifikát?

SSL certifikáty vydávají certifikační autority. Nejznámějšími autoritami jsou například GeoTrust, Sectigo (dříve autorita Comodo) nebo RapidSSL certifikáty. Velice populární je automatizovaná certifikační autorita Let’s Encrypt, která vydává SSL certifikáty zdarma.

Provozujete-li jakékoliv www stránky, máte před adresou domény uvedeno https:// ukazující zabezpečený přenos informací? Pokud ne, rychle to napravte a kupte si alespoň nejlevnější SSL certifikát! Na projektu SSLmentor.cz můžete získat velice populární RapidSSL nebo PositiveSSL certifikáty za cenu stokorun.

Shlédněte také

Internet věcí je zranitelný a může představovat velké nebezpečí

Internet věcí vypadá jako něco úžasného a většina lidí už ho nějak využívá. Jen si …