Domů / Doporučujeme / Jak najít kvalitní zaměstnání?

Jak najít kvalitní zaměstnání?

Otázka, kterou si alespoň jednou za život položí každý z nás. Spousta lidí tráví čas v zaměstnáních, kde jsou nedoceněni. Práce je nebaví, jsou špatně placení a přece v ní stále přetrvávají. Je to ale nutné? Jistě, že není. Žijeme v době, kdy se zaměstnavatelé předhání nejen v nabídkách vyšších platů, ale snaží se nalákat nové zaměstnance na různé benefity. Už to nejsou jen stravenky, dovolená navíc, ale třeba stolní fotbal na pracovišti, možnost návštěvy maséra nebo kadeřnice patří mezi benefity nabízené potencionálním zaměstnancům.

Jak hledat práci

Existuje hned několik možností, jak si najít nové zaměstnání. Prioritou stále zůstává Úřad práce. Další způsobem naleznutí nového pracovního uplatnění je pracovní agentura. Ty se však většinou soustředí na manuální práce do továren a skladů. Další a možná efektivnější možností, jak zlepšit svůj pracovní život jsou pracovní portály. Na nich najdete nabídky zaměstnavatelů rozdělené podle krajů, vzdělání, možnosti dojíždění, platu, směn nebo dosažených znalostí a praxe. Na většině si také můžete vybrat mezi HPP nebo brigádou. To ocení zejména studenti, aktivní důchodci nebo také rodiče na rodičovské dovolené. Ty o služby se většinou neplatí.

Řešení nedostatku zaměstnanců

Většina těchto portálů zprostředkovává i nabídku pracovních míst různých firem, společností, ale i jednotlivých zaměstnavatelů. Proto jsou služby těchto portálů výhodné i pro zaměstnavatele hledající zaměstnance.

Nabídnutí svých dovedností

Pracovní portál hitprace.cz provozuje službu, kde můžete nabídnou své pracovní síly i vy formou bezplatného inzerátu. Stačí vyplnit údaje, co umíte, znáte a v jakém kraji si brigádu či práci představujete. Mezi prohlížením inzerátů můžete čekat, zda nějakého zaměstnavatele zaujmete a ozve se vám.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …