Domů / Doporučujeme / Jak jet do Chorvatska? Autobusem nebo autem?

Jak jet do Chorvatska? Autobusem nebo autem?

Dovolená u moře a v Chorvatsku je často vybírána i kvůli tomu, že jde o zemi dostupnou. Nejsou v ní příliš vysoké ceny, i když ve známých letoviscích je to trošku jiné, domluvíte se zde, máte pocit, že některá slovíčka znáte a hlavně můžete si vybírat způsob dopravy. Cestu k moři proto nemusíte absolvovat jen a pouze letadlem, můžete si vybírat. Nejčastěji lidé volí mezi autobusem a vlastním autem. Co je lepší? To asi nejde s určitostí říci, protože každý člověk má jiné priority a jiné požadavky. Nevíte, jak se letos do Chorvatska vypravit?

Jedině vlastní doprava

K moři? Jedině vlastním autem do Chorvatska! Jinak můj manžel odmítá jet. Párkrát jsme za svobodna byli autobusem, ale co se narodily děti a my jsme museli začít jezdit autem, protože jsme s sebou převáželi málem celou domácnost, manžel už nechce o autobuse ani slyšet. Tam to bylo nepohodlné, neviděl pořádně na cestu, nemohl si zastavit, kdy sám chtěl, protáhnout se. Všechno bylo na něj moc organizované. Jedinou výhodu na autobuse našel, mohl si dát během cesty pivo. A to prý přežije, dá si pivo až pod slunečníkem na pláži“ směje se Lucie.

Klídek a pohoda

Dovolená pro mě začíná usednutím na sedačku autobusu. Nemusím se o nic starat, děti už jsou větší, takže se zabaví spolu nebo samy, manželka má pro ně knížky, časopisy, sluchátka a když je nejhůř tak tablet s filmem. Já s manželkou si pohodlně sedneme, občas hodíme okem po dětech, jak jsou na tom, a relaxujeme. Chorvatsko autobusem jsme vyzkoušeli před třemi lety, protože naše auto měsíc před dovolenou vypovědělo službu. Zjistili jsme, jak se o nic nemusíme starat, nic řešit. Mě odpadá hledání uzavírek, objížděk a dopravních nehod, manželka nemusí být mé druhé oči a sledovat cestu. Od té doby jedině autobusem!“ rázně popisuje Karel.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …