Domů / Technika / Hry na plné detaily a v maximálním rozlišení. To slibuje nejvýkonnější herní grafika na světě

Hry na plné detaily a v maximálním rozlišení. To slibuje nejvýkonnější herní grafika na světě

Nová grafická karta GeForce GTX 1080 Ti se oficiální začala prodávat na pultech zahraničních i tuzemských obchodů. Společnost Nvidia se pyšní tím, že se jedná o nejvýkonnější grafiku na světě. Kromě této skvělé zprávy, je pořizovací cena novinky nižší, než se čekalo.

TIP: Sháníte mostové jeřáby? Firma Ganas vám pomůže.

Cena příznivá, výkon oslňující

Hned na začátku března byla karta GTX 1080 Ti představena celému světu. Očekávalo se, že cena bude nižší, než u loňských modelů, které měly cenovku více jak 30 tisíc korun. Novinka je však hluboko pod touto hranicí a je k dostání za 22 500 Kč.

 

Všichni velcí hráči na trhu nabízí karty s extrémně výkonným čipem od Nvidie. V několika následujících měsících můžeme očekávat, že na trh přijdou i upravené modely, které budou již z výrobního pásu přetaktované a budou nabízet vyšší výkon nebo tišší chod. Upravené grafiky oznámily společnosti Asus, Zotac, MSI nebo Gigabyte.

 

Na čem stojí novinka

 

Novinka má základy loňského modelu GTX 1080. Výkon však oproti předchůdci narostl na neuvěřitelných 35%. Podle předpokladů by měla nejvýkonnější grafická karta nabízet výkon 11,3 TFLOPS. Výkonnější kartu nikde nenajdete.

 

Grafický čip, kterým je karta osazena nabízí pracovní frekvenci 1,58 GHz a k dispozici má neuvěřitelných 11 GB operační paměti, což bohatě stačí i pro ty nejnáročnější hry. Je patrné, že nová grafik se před ničím nezastaví. Samozřejmostí je možnost hraní na více monitorech najednou nebo přehrávání 4K videa. Novinka jde však mnohem dál a nabízí i novější možnost a to video v rozlišení 5K. Zapomenout nesmíme ani na virtuální realitu, která poběží, jako po másle.

 

Nová grafická karta GeForce GTX 1080 Ti nabízí skutečný požitek pro všechny milovníky počítačových her. Uvidíme, jak dlouho bude na trůnu a jaké úpravy přinesou další výrobci.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …