Domů / Doporučujeme / Co je CRM a jaké vám přinese výhody?

Co je CRM a jaké vám přinese výhody?

Setkali jste se se zkratkou CRM, ale netušíte, co přesně znamená? Víte jen, že by vám „cé er emko“ mohlo usnadnit podnikání, ovšem jeho podstata vám uniká – jedná se o zkratku anglického sousloví „customer relationship management“, česky řízení vztahů se zákazníky.

Účelem této dlouhodobé firemní strategie je tedy budování dobrých a oboustranně prospěšných vztahů. V praxi souvisí s nastavením firemních procesů, s komunikací uvnitř i navenek i s kvalitou služeb a dalšími aspekty. Velkým pomocníkem je CRM software – nástroj, který realizaci dané strategie výrazně usnadňuje.

Základní principy CRM softwaru

CRM software umožňuje automatizaci, monitoring a analýzu procesů, které nějak souvisí se zákazníky. V praxi jde především o shromažďování, třídění a zpracování informací o zákaznících, zakázkách a komunikaci mezi nimi a vaší firmou.

Základní myšlenkou strategie budování dobrých vztahů se zákazníky je, že stálí a spokojení klienti jsou pro firmu větším přínosem než noví. Díky vhodně zvolenému CRM softwaru s nimi budete komunikovat efektivněji, nastolíte v procesech řád a pravděpodobně i mnohem více vyděláte.

České CRM integrované v Outlooku

Nechcete-li si zvykat na nový software, můžete používat CRM v Outlooku. Řešení v podobě eWay-CRM od českých vývojářů z eWay System používají tisíce uživatelů po celém světě a mezi spokojenými klienty najdete také giganty, jako je automobilky Škoda a Peugeot, skupina ČEZ a další firmy.

Velkými výhodami eWay-CRM jsou uživatelsky příjemné rozhraní a rozsáhlé možnosti nastavení. Interface si sami přizpůsobíte tak, abyste měli po ruce všechny důležité funkce a ty nepotřebné vás nerušily. Dalším tahákem je verze CRM zdarma.

Nyní již víte, co je CRM a kde si ho stáhnout zdarma. Ať už budete nakonec používat pokročilý systém eWay-CRM či jiné řešení, propracovaný strategie řízení vztahů se zákazníky přinese vašemu businessu jistě „cenné ovoce“.

 

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …