Domů / Technika / Chcete televizi pod stromeček? Víte jak vybrat tu správnou

Chcete televizi pod stromeček? Víte jak vybrat tu správnou

Na tuzemském trhu je široká nabídka televizorů. Prodejci se snaží nalákat zákazníky na speciální funkce, krásný design nebo skvělou slevu. Ne všechny funkce televize využijete, ne vždy je design praktický a ne pokaždé se jedná o skutečnou slevu. Poradíme vám, jak podle čeho vybírat tu správnou televizi.

Jaká je nabídka na českém trhu

Nejlevnější televizory můžete pořídit za méně než tři tisíce korun. Za modernější přístroje s pokročilejšími funkcemi si připlatíte. Mnohdy až několik desítek tisíc korun navíc. Právě cena většinou rozhoduje o kvalitě obrazu. U levných televizorů je dobré dávat pozor na pozorovací úhly. Při pohledu se strany nebo svrchu, může dojít k deformování obrazu. Lehce se pak stane, že při sledování oblíbeného pořadu z gauče, neuvidíte vůbec nic.

Obraz ostrý jako břitva

Velmi častou otázkou je, jaké rozlišení? Většina aktuální modelů láká na Full HD, které nabízí 1920×1080 obrazových bodů. Levnější přístroje vám poskytnou pouze HD rozlišení (1366×768 bodů). Ty nejlepší přístroje si vás rozmazlí excelentním rozlišením v podobě 4K, které disponuje 3840×2160 pixelů. U těchto televizorů se dočkáte jemného zobrazení a skvělých barev.

V jednotlivých kategoriích však neplatí, že cena určuje kvalitu. Ve většině případů, je vyšší cena televize dána spíše nabídkou funkcí, než jinou kvalitou obrazu. Nabízené funkce u televizorů mohou být užitečné.

Prémiové funkce

V posledních letech se těší velké oblibě chytré televize. Ty nabízí možnost instalace dalších aplikací. Díky této funkci si můžete zpřístupnit internetový archiv, instalovat hry nebo stáhnout kuchařku. Samozřejmostí jsou USB konektory pro připojení externích disků.

Velmi oblíbenou funkcí jsou i doplňující informace. Na obrazovce je možné zobrazit související obsah v podobě fotografie, textu, audia či videa.

Při pořizování nového televizoru si dávejte pozor především na rozlišení a pozorovací úhly. Za prémiové funkce si připlaťte jen v případě, že hodláte nabízené funkce skutečně využívat.

Shlédněte také

CNC laser vám zajistí precizní výpalky z plechu

Laser se využívá v mnoha oblastech a jednou z nich je řezání materiálů. Jedná se …