Domů / Doporučujeme / 5 základních rad, jak se nespálit u chiptuningu

5 základních rad, jak se nespálit u chiptuningu

Každý touží po silném autu, který by měl zároveň nízkou spotřebu. Na první pohled dva požadavky, které si tak trochu protiřečí. To však v dnešní době úplně neplatí a takové požadavky, se dají poměrně jednoduše zařídit.

Zvýšení výkonu motoru u vozidla lze provést v rozmezí 5% až 30%. Vše však záleží na druhu motoru a typu vozu. Podle těchto podmínek se změny projeví na dynamice a spotřebě vozu. Aby byla změna co nejvýraznější, je zapotřebí provést chiptuning, který bude kvalitní. Jenže kvalitních dílen s prvotřídními službami, je jako šafránu. Co musí splňovat firma, u které si chcete vylepšit auto?

  1. Výběr vhodné firmy

pc-pneumatikaVybrat si firmu, která nabízí tuning motoru, nemůže být tak složité. Na trhu jich je minimálně stovka. Kvantita však neznamená kvalitu. Rozhodně se neobracejte na firmu, která vám slíbí, že veškeré služby provede do 5 minut. Vše má svůj čas. Vybírejte obezřetně a vždy se po dané firmě poptejte i jinde.

  1. Prohlédněte a zkontrolujte auto

Nejdříve si nechte kompletně zkontrolovat auto. Bez diagnostiky se nikam neposunete. Je velkou chybou nahrávat nový program do vozu, když samotný vůz není v pořádku. Nejdříve se tedy postarejte o to, aby byl vůz technicky v pořádku.

  1. Poptejte se na zkušenosti s danou firmou

Využijte internet a zeptejte se lidí, jaké má zkušenosti s firmou na chiptuning. Hledejte reference, které jsou objektivní. Vyplatí se obezřetnost, jelikož špatný výběr firmy, vás může stát auto.

  1. Kopírujte a zálohujte

Jestliže vám technik z firmy napíchne řídící jednotku a chce vám tam nahrát nový software bez předchozí zálohy, ihned odejděte. Každé auto je specifické a potřebuje individuální přístup. Neexistuje žádný univerzální program, který sedí každému modelu a typu vozu. Je zapotřebí úpravy, které jsou dělané přímo na míru. Už jen díky přístupu mechanika k vašemu vozu poznáte, jak kvalitní můžete očekávat služby.

  1. Neočekávejte zázraky, ale záruky

Každý vůz má své limity. Místo zázraku zvýšení výkonu o 35%, který je nesmyslný. Očekávajte záruky na prováděné služby chiptuningu. Firma, která ví, co dělá, se nikdy nebude bát poskytnou záruku na svoji službu. Přesně takto se pozná kvalitní dodavatel.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …