Domů / Doporučujeme / Začněte se připravovat na roční hlášení za odpady. Víte, k jakým změnám došlo?

Začněte se připravovat na roční hlášení za odpady. Víte, k jakým změnám došlo?

V každé firmě se produkuje nějaký odpad, v některých oborech je to zanedbatelné množství a někde je to velké množství odpadu. Každý podnikatel i farma má povinnost vést průběžnou evidenci odpadu. Když produkce odpadu překročí zákonem dané limity, je zapotřebí zpracovat roční hlášení za odpady. Od roku 2021 se roční hlášení o produkci a nakládání s odpady řídí novým zákonem o odpadech 541/2020 Sb. Tento zákon přinesl určité změny.

Změny v ročním hlášení za odpady

Povinnost zpracovávat roční hlášení za odpady se doposud týkala všech, kteří za rok vyprodukují přes 100 tun běžného nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Od roku 2021 však platí u nebezpečného odpadu jiný limit a sice 600 kilogramů. U běžného odpadu se limit nijak nezměnil. Pro menší producenty nebezpečného odpadu to znamená, že už nemusí zpracovávat roční hlášení za odpad. Stále však musí svou produkci odpadu evidovat a to proto, aby mohli dokázat, že limit nepřekračují.

Zpracované roční hlášení za odpady se po dokončení odesílá na ISPOP. Nemáte na to neomezené množství času, doposud platilo, že ho musíte odeslat do 15.2. Tento termín se však posunul a to do 28.2. Roční hlášení o produkci odpadů 2021 tedy stačí zpracovat a poslat do konce února.

Proč se obrátit na specializovanou firmu?

Byrokratických povinností v České republice rozhodně není málo. Ne každý má dostatek času na to, aby se mohl problematice odpadů věnovat v své pracovní době a tak si mnozí ukrajují ze svého volného času. Tuto starost nechává stále více lidí na profesionálech. Podnikatelé, firmy i obce se obrací na specializovanou firmu na Rocnihlaseni.cz, která zpracuje roční hlášení za vás. Zašlete jí všechny podklady, zaplatíte poplatek a ona následně roční hlášení řádně zpracuje a včas ho odešle na ISPOP. Usnadněte si práci i vy a mějte o starost méně.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …