Domů / Doporučujeme / Vyplatí se firmě vlastní serverové úložiště?

Vyplatí se firmě vlastní serverové úložiště?

Firmy dnes pracují s běžně dostupnými úložišti na internetu. To sebou nese měsíční poplatky, za využitý prostor. Tyto služby nejvíce využívají drobní podnikatelé a malé firmy. Dle statistik internetového obchodu Alza, je meziroční nárůst nákupu vlastních serverových úložišť, něco kolem 73%. To ukazuje na fakt, že si zákazníci uvědomují výhody inteligentních úložišť.

Jaké jsou ceny serverů?

Díky vlastnímu serveru máte svá data také pod kontrolou. Jednorázová investice do serveru a do správné ochrany dat je důležitým krokem. Navíc, nemusíte do začátku kupovat server nový, můžete využít bazar serverů. Investice je tedy jednorázová, a to na začátku, pak jsou investice mnohem nižší. Ceny serverů nejsou nijak vysoké, můžete je zakoupit již od 2 000 Kč.

Výhody vlastního serveru:

  • Data pod vlastní kontrolou
  • Rozdělení správy dat – určitý zaměstnanec může vstupovat pouze do určitých složek
  • Jednorázová investice
  • Výběr velikosti úložného prostoru

Měli byste být zdatnější v IT

V první řadě byste si měli uvědomit, kolik prostoru pro svá data potřebujete. Na trhu jsou servery, které nabízí obyčejná řešení až po profesionální servery, které vám poskytnou libovolnou kapacitu úložiště. Například velmi oblíbené jsou IBM servery, které patří mezi nejvyhledávanější značky. Ale nesmíme zapomenout na to, že díky okamžité dostupnosti dat, které vlastní server nabízí, musíte být zodpovědnější například při vytváření hesel a účtů.

Dále je třeba myslet na kvalitní a rychlý internet s pevnou IP adresou. Tu získáte za poplatek u svého poskytovatele internetu.

Poslední problém, který byste si měli ještě uvědomit je ten, že o svá data můžete přijít například při požáru, nebo přepětí v elektrické síti. Je tedy velmi důležité myslet na pravidelné zálohování dat, ideálně do externího úložiště.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …