Domů / Doporučujeme / Jak si zařídit do vaší domácnosti internet?

Jak si zařídit do vaší domácnosti internet?

Než se rozhodnete pro jakýkoli typ připojení k internetu, je potřeba si ujasnit svá očekávání a způsob, jakým budete internet na doma využívat. Pokud jste běžný uživatel internetu, postačí jakýkoli druh připojení. Chcete-li však sledovat on-line videa s vysokou kvalitou nebo rychle stahovat velké soubory, je potřeba mít připojení s vyšší přenosovou rychlostí.

Stejně tak je to u někoho, kdo chce na svůj blog nahrávat velké množství fotografií. Rychlost nahrávání a stahování se může lišit. Připojení k internetu může být bezdrátové nebo drátové.

Připojení bezdrátové

Výhodou je absence kabelů, ale je potřeba dodržovat některé základní zásady. Důležitý je blízký dosah pokrytí vybraného poskytovatele internetu. Ideální je, pokud máte přímý výhled na anténu. Pokud to lze, odstraňte jakékoli překážky mezi anténou vaší i poskytovatele. Zhoršují totiž kvalitu přenosu a také mohou způsobovat „zamrzání“ obrazu při video projekci. Kvalitu připojení mohou ovlivňovat i povětrnostní podmínky. Mezi velké výhod Wi-Fi připojení však patří velmi dobrý poměr mezi cenou a rychlostí přenosu.

Připojení drátové

Mezi nejvíce dostupné technologie tohoto druhu připojení patří především technologie DSL (ADSL, VDSL). Nejčastěji využívá telefonní vedení. Ve velkých městech se nabízí možnost připojení přes rozvody kabelové televize.

Další možnosti

Využít můžete také různá občanská sdružení a firmy, které fungují lokálně. Internet Brno nabízí nejen připojení k internetu, ale celou řadu televizních stanic.

Pokud hledáte spolehlivého poskytovatele, podívejte se na portál pripojto.cz. Na tomto portálu naleznete bezkonkurenční služby nejen internetu, ale i telefonních tarifů nebo digitální televize. Portál nabízí kvalitní služby za výhodné ceny a navíc dobrý servis i zákaznickou podporu.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …