Domů / Doporučujeme / Nové auto? Rady, jak ho koupit a neprohloupit

Nové auto? Rady, jak ho koupit a neprohloupit

Rozhodli jste se, že je čas na změnu a zvažujete nákup nového auta a současně prodej toho stávajícího? Už máte dokonce v hlavě představu o svém novém plechovém miláčkovi a vidíte se v něm již se prohánět? Zní to jednoduše, ale jak to všechno provést, aby vás někdo nenapálil a radost z vašeho nového auta netrvala jen do první návštěvy autoservisu?

Jak je známo – internet je všemocný a hlavně – k síti je připojena prakticky každá domácnost u nás i ve světě. Z čehož plyne, že vaše auto může proniknout prakticky ke všem v celé republice. Stejně tak vy máte možnost si díky inzerování aut online vybrat to pravé auto pro vás. A že je z čeho vybírat!

Auto z bazaru nebo přes inzerát?

Mimo bazar se bojí koupit ojeté auto dokonce až 96 procent z českých zákazníků. V tomto případě se ale není čemu divit. Velice často se totiž stává, že člověk naletí soukromníkovi, který mu auto představí v tom nejlepším světle, nechá si za něj zaplatit a kupující poté zjistí všechny skryté vady až posléze. Reklamace je následně velice těžko uplatnitelná a je prakticky nemožné své peníze dostat zpět.

Na co dát při koupi auta pozor?

Vždy byste si měli vyzkoušet vůz nastartovat „za studena“. Dále je třeba zkontrolovat, zda z auta neodtékají různé provozní kapaliny. Pokud kupujete auto ojeté, měli byste si s sebou vzít na prohlídku zkušeného automechanika a s autem si zajeďte do servisu každopádně předtím, než za auto předáte peníze. Pokud s vámi prodávající jet do servisu nechce, hned od toho dejte ruce pryč.

Právě kvůli takovým podvodníkům byste měli auto kupovat raději v certifikovaném bazaru, který se zabývá prodejem aut a který má nejlepší recenze, jež najdete na internetu. Určitě si dejte tu práci a zjistěte si, jak jsou se službami daného autobazaru spokojeni i ostatní zákazníci.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …