Domů / Doporučujeme / Akumulátorové versus pneumatické nářadí

Akumulátorové versus pneumatické nářadí

Každý z nás potřebuje čas od času něco opravit. Mnozí mají v bytě servisní koutek, jiní mají u domu svou dílničku a někteří mají například svůj profesionální servis. Ať se jedná o domácího kutila nebo profesionálního servismana, všichni budou potřebovat pro svou práci vhodné nářadí. Pokusíme se vám poradit, kdy je vhodné akumulátorové nářadí a kdy je již vhodnější to pneumatické.

Základní odlišnosti a vlastnosti při výběru a používání nářadí

Začneme u jedné z mála výhod akumulátorového nářadí – a to je jeho mobilita. Takovou akumulační vrtačku lehce přeneseme na velké vzdálenosti bez většího úsilí. Také ve špatně přístupných prostorách nebo na střechách, půdách a podobně, oceníme její relativní lehkost a snadnou manipulaci. Proto akumulátorové nářadí najde uplatnění ve zcela specifických případech. Hodí se spíše pro amatéry, domácí kutily a do nedostupných, převážně vysoko položených míst.

Pneumatické nářadí

Vedle této alternativy se nám nabízí volba pneumatického nářadí. Toto nářadí má také své přednosti a nedostatky. Snad největším a jedním z mála handicapů je jeho hmotnost a cena. Ostatní jeho vlastnosti hovoří ve prospěch tohoto druhu nářadí před tím akumulátorovým.

Pneumatické nářadí je daleko silnější, výkonnější, má v podstatě neomezenou výdrž a do jisté míry je bezúdržbové. Akumulační nářadí pohání motor, naopak pneumatické nářadí stlačený vzduch. Z těchto důvodů je zřejmé, u kterého nářadí hrozí větší poruchovost.

Pro práci pneumatického nářadí je zapotřebí kompresor, který vyrábí vzduch pro jeho pohon. To se jeví jako jedna z mála nevýhod tohoto nářadí. Kompresor není nejlevnější záležitostí a nějaké to kilo také váží.

Jaké jsou typy pneumatického nářadí?

Sortiment tohoto nářadí představuje vrtačky, nýtovačky, brusky, fortuny, jehlové čističe, ráčny, rázové utahováky, ofukovací pistole, tlakové maznice, šroubováky, nůžky na plech a mnoho dalších.

Pokud vlastníte automobil a budete u něho dvakrát do roka měnit kola, pak se vám investice do rázového utahováku s kompresorem jistě vyplatí a po pár výměnách vrátí.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …