Domů / Doporučujeme / Největší sociální síť na světě – Facebook

Největší sociální síť na světě – Facebook

Modrý svět? Někdo si představí oceán a někdo naopak největší sociální síť na světě. Ani se to nezdá, ale Facebook vyrostl během několika málo let mezi největší společnosti na světě. Počet jeho uživatelů v současné době dosahuje téměř 1,5 miliardy a neustále roste. V České republice jsou již na této sociální síti více než 2/3 všech občanů. To je přibližně 6,5 milionu Čechů.

Jak Facebook vznikl?

Za vznikem největší sociální sítě na světě stojí Mark Zuckerber, což je bývalý student Harvardovy univerzity. Ze začátku byla sociální síť dostupná pouze pro studenty amerických univerzit a následně došlo k postupnému zpřístupnění pro všechny lidi. V Česku se stal Facebook dostupný v roce 2006 a jako jedni z prvních k němu měli přístup studenti Masarykovy univerzity v Brně.

Jak se na Facebook připojit?

Registrace je opravdu velice jednoduchá a zvládne ji každý. Pokud zrovna tento článek čtete na notebooku nebo stolním počítači, tak si v novém okně prohlížeče zadejte adresu: www.facebook.com. Na úvodní stránce je vidět velký nápis ,,Zaregistrovat se‘‘. Následně stačí vyplnit svoje jméno, příjmení, telefonní číslo nebo email, heslo, datum narození a vybrat své pohlaví. Nakonec stačí kliknout na zaregistrovat se. Gratulujeme! Nyní jsme úspěšně zaregistrování na Facebooku.

Pár typů na přihlášení

Většina lidí přistupuje na Facebook přes svůj stolní počítač. Pro přihlášení je jednoduchý postup:

Otevřete si internetový prohlížeč (Internet Explorer, Chrome, Operu či Mozzilu). Do adresního řádku zadejte internetovou adresu https://www.facebook.com. Zobrazí se Vám jednoduchá modrá stránka. Vpravo nahoře do první kolonky zadáte váš mobilní telefon nebo email a do druhé heslo. Kliknete na přihlásit se, a je hotovo. Gratulujeme, právě jste se úspěšně přihlásili.

Facebook přihlášení lze provést na více zařízeních a přes různé aplikace. Druhým nejčastějším zařízením přes které se dá přihlašovat na Facebook je mobilní telefon. Pokud stále v dnešní době nemáte chytrý mobilní telefon, tak přejděte na adresuhttps://m.facebook.com/, kde se nachází mobilní verze stránek.

Pohodlnější je ale přístup přes mobilní aplikace, které jsou dostupné jak pro zařízení s operačním systémem iOs i Android. Pro zařízení s operačním systémem iOs lze aplikaci stáhnout v obchodě Appstore a pro zařízení s Androidem pak v obchodě Google play.

Pro ty kteří by rádi zůstali v kontaktu se svými nejbližšími je tu aplikace Messenger, která se dá stejně snadno stáhnout jako aplikace Facebooku.

Shlédněte také

Online propagace v zahraničí může nastartovat váš růst

Celý svět je příliš velký na to, abyste prodávali jen v České republice. Možná máte …