Domů / Hry & aplikace / Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky přinesl zajímavé novinky

Největší veletrh spotřební a výpočetní techniky přinesl zajímavé novinky

Minulý týden se konala v Las Vegas událost, kterou čekají všichni milovníci spotřební a výpočetní techniky. Pokud jste jedním z nich, určitě vám došlo, o co se jedná. Ano, na mysli máme International Consumer Electronics Show nebo-li CES. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek, které jste mohli vidět.

Výrobci tahali esa z rukávu

K vidění bylo na desetitisíce novinek. Letošní ročník byl ve znamení chytrých technologií. Nejednalo se však pouze o telefony, ale také ledničky, pračky a dokonce i sprchové hlavice. Prakticky všechny zařízení, které užíváte v domácnosti. Pojďme si rozebrat jednotlivé kategorie.

PC a Notebooky

Nové počítače a notebooky jsou stálicí veletrhu. Především ultrabookům byla věnována veškerá pozornost. Moderní trendy si žádají kompkatní rozměry, nízkou hmotnost a dotykový displej. Veškeré novinky a včetně tabletu nabídnou vyšší výkon, delší výdrž baterie a jemnější displej.

U stolních počítačů se také dějí převratné změny. Alespoň co se týče vzhledu. Pryč jsou velké boxy, které byly nahrazeny all-in-one sestavami. Vše je tedy ukryté uvnitř monitoru. Nouze není ani o miniaturní PC.

Virtuální reality s drony

Uživatelé PC a notebooků si jistě přišli na své. O nic ochuzení nebyli ani hráči. Technologie virtuální reality se vyvíjí mílovými kroky. K vidění kromě nových strojů na virtuální realitu byla i celá řada speciálních kamer, které umožňují natáčet videa pro tyto zařízení.

Své zástupce měli na CES i droni. Výstaviště bylo pro piloty dronů doslova pohádkové hřiště a tak se nad hlavou proháněly stovky těchto létajících strojů. K vidění bylo i pár robotů, kteří však hráli druhé housle.

Horké novinky

Hlavní horkou novinkou je HTC Vive Pro pro virtuální reality s novým prémiovým zvukem. Pro budoucnost hraní je zde Nvidia BFGD, což je jedna velká obrazovka s integrovanou televizní konzolí. Futuristickou novinkou pak bylo HiMirror Mini, což je kouzelné zrcadlo, které vám poradí jak se nalíčit a jaký je stav vaší pleti.

Shlédněte také

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém

Chytrý telefon jako herní konzole? Se speciálním ovladačem to není problém Chytré telefony jsou stálicí …